W czerwcu pobiegniemy z Piekarczykiem

2019-01-14 10:12:39(ost. akt: 2019-01-14 10:13:03)
Bieg Piekarczyka

Bieg Piekarczyka

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

Znana jest już dokładna data XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka. W tym roku największa impreza biegowa w mieście odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca. Niebawem ruszą zapisy do imprezy.
Sympatycy biegania mogą już sobie rezerwować czas w pierwszą niedzielę czerwca. To właśnie tego dnia odbędzie się jedenasta już edycja Biegu Piekarczyka. Największa impreza biegowa w naszym mieście ponownie zgromadzi na ulicach Elbląga miłośników biegania i aktywności fizycznej. Tradycyjnie na trasie biegu zobaczymy nie tylko dorosłych uczestników zawodów, ale także dzieci oraz cieszącą się coraz większą popularnością rywalizację drużyn. W najbliższych dniach ruszą zapisy do Biegu Piekarczyka.

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy biegu będą mieli do pokonania dwie pętle, każda o długości 5 kilometrów. Trasa XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka nie zmieniła się od poprzedniego roku. Zawodnicy wystartują na ulicy Teatralnej, następnie pobiegną ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wodną, Giełdową (Most Wysoki nad rzeką Elbląg), Wybrzeże Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienną, Wodną, Rybacką, Stary Rynek (pod Bramą Targową), Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, rondo, aż ponownie dotrą do ulicy Teatralnej, gdzie zakończą pierwszą pętlę. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, Bieg Piekarczyka to nie tylko rywalizacja dorosłych. Po raz kolejny organizatorzy zapraszają do wspólnego biegania dzieci i młodzież. Tuż przed imprezą główną na trasie zobaczymy uczestników Mini Biegu Piekarczyka czyli VI EDURO KID. W zwodach dla najmłodszych mogą wystartować dzieci w wieku od miesiąca do 15 lat. Dla każdej z grup wiekowych przygotowany będzie inny dystans do pokonania. Bieg Piekarczyka to także rywalizacja drużynowa. Podobnie jak w roku ubiegłym w biegu mogą wziąć udział drużyny reprezentujące firmy, instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia sportowe, a drużyna musi składać się z minimum pięciu osób.

W najbliższym czasie ruszą zapisy do tegorocznej edycji Biegu Piekarczyka. Koszt uczestnictwa w biegu wynosić będzie, w zależności od wybranej opcji, 30 złotych z pakietem startowym bez koszulki oraz 50 złotych za pakiet startowy z koszulką Biegu Piekarczyka. Opłata za udział w Mini Biegu Piekarczyka - VI ENDURO KID wynosi 10 złotych.

Wszyscy biegacze, zarówno głównego Biegu Piekarczyka, jak i VI ENDURO KID, otrzymają na mecie okolicznościowy medal. Podobnie jak w roku ubiegłym liczba miejsc jest ograniczona i dla biegu głównego wynosi 999 miejsc, a dla Mini Biegu Piekarczyka 300 miejsc. Zapisy przyjmowane będą tradycyjnie za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl.

Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga.