Pasłęckie Wydarzenie Roku. Poznaliśmy laureatów za 2018 rok

2019-01-21 14:19:12(ost. akt: 2019-01-21 14:32:56)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Pasłęku

Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski wręczył w niedzielę nagrody "Pasłęckie Wydarzenie Roku 2018".
W niedzielę odbył się Pasłęcki Koncert Noworoczny. W pierwszej części tego wydarzenia burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski wręczył nagrody "Pasłęckie Wydarzenie Roku 2018".

— Nagroda ta przyznawana jest osobom fizycznym, prawnym oraz jednostkom nie posiadającym osobowości prawnej za szczególne osiągnięcia i realizację przedsięwzięć na rzecz mieszkańców gminy lub przyczyniających się do rozwoju społeczno-gospodarczego Miasta i Gminy Pasłęk — informuje Urząd Miejski w Pasłęku.

W kat. kultura i sztuka nagroda została przyznana za organizację X Warsztatów Pieśni Chóralnej w Pasłęku. Nagrodę wręczono ks. Dariuszowi Kułakowskiemu, proboszczowi parafii św. Józefa w Pasłęka.

W kat. przedsiębiorczość wyróżniono budowę zakładu produkcji proszków mlecznych i odżywek dla sportowców. Nagrodę odebrali Jacek Kozikowski i Sławosz Brzostowski, członkowie zarządu ENTC Dairy Solution.

W kat. ochrona zdrowie nagrodę odebrała Iwona Chełchowska, prezes Szpitala Powiatowego w Pasłęku za budowę ośrodka rehabilitacji dziennej i fizjoterapii oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

W dalszej części uroczystości odbył się, prowadzony przez znanego aktora serialowego, filmowego i teatralnego Tomasza Stockingera, Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019 pn. „Kinowe brzmienie z Tomaszem Stockingerem i Elbląską Orkiestrą Kameralną”. Widzowie mogli wysłuchać pięknych utworów łączących świat muzyki filmowej i świat filmu na przestrzeni kilku dekad.