Tak było podczas ferii z MOSiR!

2019-02-05 11:46:00(ost. akt: 2019-02-05 11:50:12)

Autor zdjęcia: arch. MOSiR

Ponad sześć tysięcy dzieci i młodzieży spędziło ferie z MOSiR-em Zakończyły się ferie na sportowo organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
W ciągu dwóch tygodni elbląskie obiekty sportowe odwiedziło ponad sześć tysięcy dzieci i młodzieży, a największą frekwencję zanotowano na lodowisku Helena oraz Hali Sportowo-Widowiskowej.

Chociaż dzieci i młodzież zasiadły już w szkolnych ławach, to zapewne pozostaną na długo w ich pamięci miłe wspomnienia dotyczące zakończonych właśnie ferii zimowych. Nasze pociechy, podczas dni wolnych od obowiązków szkolnych, uczestniczyły m.in. w zajęciach sportowych zorganizowanych przez MOSiR. W ciągu dwóch tygodni z bezpłatnej akcji pod nazwą „Ferie na sportowo - bezpiecznie i zdrowo” skorzystało łącznie ponad sześć tysięcy osób.

Okazuje się, że podczas dwóch tygodni ferii uczestnicy zajęć najchętniej wybierali Kryte Lodowisko Helena z którego korzystało ponad 400 osób dziennie. Tu na uczestników, oprócz ogólnodostępnej ślizgawki, czekały turnieje mini hokeja oraz festyny lodowe. Młodzież mogła także poznać podstawy boksu podczas zajęć „Bokserskie Ferie z Kontrą” i poćwiczyć w rytmie muzyki na zajęciach ZUMBY z Marcinem Wierzbickim.

Tak bogata oferta zajęć spowodowała, że nie wszystkie proponowane zajęcia zyskały duże zainteresowanie dzieci, jednak nawet przy małej liczbie osób wszystkie zaplanowane w planie ferii pozycje odbyły się i to przy dużym zaangażowaniu trenerów jak i młodych adeptów danej dyscypliny sportowej. Miłośników sportów zimowych przyciągnął także tor łyżwiarski „Kalbar”, na który chętnie przychodzili spragnieni zimowego klimatu miłośnicy jazdy na łyżwach. Obiekt przy ul. Agrykola odwiedziło w sumie około 900 osób.

Równie dużą popularnością cieszyły się zajęcia zorganizowane w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. Tu na chętnych czekały zajęcia z piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, tenisa stołowego, judo oraz karate. W ciągu dwóch tygodni, halę odwiedziło prawie tysiąc osób. W pierwszym tygodniu ferii dzieci i młodzież uczestniczyli w otwartych treningach, natomiast w drugim na hali odbywały się turnieje piłki nożnej i piłki ręcznej. W ramach Ferii z MOSiR-em można było także bezpłatnie obejrzeć mecze Super Ligi piłki ręcznej mężczyzn i kobiet.

Dla uczestników ferii MOSiR przygotował ofertę zajęć na Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej. Z atrakcji wodnych skorzystało w sumie 314 osób, które od poniedziałku do piątku brały udział w zajęciach rekreacyjnych oraz meczach siatkówki i koszykówki w wodzie. Sporo dzieci uczestniczyło w zajęciach na strzelnicy, gdzie sprawdzali swoją precyzję i celność podczas zajęć „Szukamy Snajpera”.
Informacja MOSiR w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski