Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

W Walentynki zatańczyły przeciwko przemocy [zdjęcia]

2019-02-14 19:30:50 (ost. akt: 2019-02-14 19:39:13)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Mieszkanki Elbląga i regionu w czwartkowe popołudnie wykonały symboliczny taniec przeciwko przemocy. Akcja odbyła się w elbląskim Światowidzie.

- Dlaczego właśnie w Walentynki? Bo - wbrew pozorom - przemoc jakże często tłumaczona bywa miłością, wręcz usprawiedliwiana jest miłością. Tymczasem miłość, przyjaźń, prawdziwa sympatia - to ofiarowanie drugiemu człowiekowi wolności, to uczucie, które pozwala nam dokonywać własnych wyborów i nie zmusza nas do niczego, na co nie wyrażamy zgody, czego sobie nie życzymy, co jest wbrew nas. Tymczasem wokół nas jest wciąż zbyt wiele, powiedziałabym że nawet coraz więcej, rozmaitych form przemocy, od tej fizycznej i psychicznej, po przemoc seksualną, ekonomiczną, kończąc na przemocy wobec tych, którzy są od nas słabsi i zależni - wyjaśnia Jadwiga Król, pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach, organizatorka akcji.

Elbląg uczestniczy w tańcu przeciwko przemocy od kilku lat. W symbolicznym tańcu biorą udział elblążanki i mieszkanki okolicznych miast i wsi. Inicjatywa łączy kobiety w różnym wieku, z różnych środowisk.

Akcji One Billion Riser - Nazywam się Milliard - w Polsce patronuje Rzecznik Praw Obywatelskich. Elbląskie wydarzenie po raz kolejny objęli swoim honorowym patronatem: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zwolenniczka PO #2682258 | 83.6.*.* 15 lut 2019 20:32

    A do garów i na miotłę w kuchni nie łaska. We dupach wam sie poprzewracało. Choć patrząc na zdjęcie to po namyśle widzę, że przynajmniej połowie ruch się przyda by odchudzić dupy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz