Policjanci zatrzymali 27-latka. Okazało się, że ma wiele na swoim sumieniu

2019-03-11 12:44:34(ost. akt: 2019-03-11 12:49:29)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Policjanci zatrzymali 27-latka, który przyznał się do dokonania pięciu włamań. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem. Mężczyzna włamał się m.in. do jednego z budynków przy ul. Komeńskiego, skąd ukradł pieniądze.
Policjanci, którzy zajmowali się sprawą jednego z włamań, wytypowali jako sprawcę pewnego 27-latka.

- Okazało się jednak, że mężczyzna ma na swoim koncie nie tylko jedno włamanie. Sprawca działał za każdym razem w podobny sposób. Wypychając okno i dostając się do wnętrza budynku. Sposób ten połączył kilka włamań. Gdy policjanci zatrzymali 27-latka, ten był przekonany, że chodzi o jeszcze inne włamanie. Miało ono miejsce w czasie wakacji w 2018 r. Mężczyzna opowiedział o szczegółach tego czynu. To jednak nie był koniec. Okazało się, że ma na koncie jeszcze cztery inne czyny, w tym włamanie do sklepu spożywczego, włamanie do parkomatu, do jednego z budynków przy ul. Komeńskiego oraz do hurtowni - informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Zebrany w sprawach materiał trafi teraz do sądu. 27-latek odpowie za kradzieże z włamaniem. Grozi za to do 10 lat więzienia.