Siatkarze rozpoczynają fazę play off

2019-03-12 09:23:18(ost. akt: 2019-03-12 09:24:38)

Autor zdjęcia: MOSiR Elbląg

Zakończyła się runda zasadnicza siatkarskich rozgrywek Awangarda Volley Liga organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. A to oznacza, że osiem najlepszych drużyn zagra w fazie play off, natomiast pozostałe trzy drużyny zmierzą się w walce o miejsca 9-12.
Za nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej Avangarda Volley Ligi. Przez ponad pięć miesięcy dwanaście drużyn rywalizowało o pierwszą ósemkę i tym samym prawo gry w fazie play off. Ostatecznie, po rozegraniu 66 spotkań, poznaliśmy drużyny, które w najbliższych tygodniach powalczą o tytuł amatorskiego mistrza Elbląga.

W gronie ośmiu najlepszych ekip znalazły się drużyny, które od kilku sezonów wiodą prym w tych rozgrywkach, choć oczywiście nie obyło się bez niespodzianek. Za największą z nich na pewno można uznać brak w play offach zespołu Major i Przyjaciele, który przecież poprzedni sezon zakończył na ósmym miejscu. Ich potknięcie wykorzystała młoda ekipa IKS Atak, która rzutem przysłowiowym „rzutem na taśmę” znalazła się w gronie ośmiu najlepszych ekip rozgrywek organizowanych przez MOSiR.

Bezapelacyjnie, najlepszą drużyną pierwszego etapu siatkarskich rozgrywek została drużyna LOGBARTRANS. Najbardziej utytułowana ekipa ligi w jedenastu meczach nie zaznała goryczy porażki, oddając rywalom zaledwie jednego seta. LOGBARTRANS z dorobkiem 32 punktów otwiera ligową tabelę. Na drugim miejscu po rundzie zasadniczej znalazł się zespół ZNP, czyli ubiegłoroczni triumfatorzy ligi.

Nauczyciele stracili do lidera cztery punkty, mając na swoim koncie dwie porażki. Wysokie trzecie miejsce po pierwszej rundzie przypadło debiutującej w rozgrywkach ekipie Mar-El Instalacje Elektryczne. Choć ich wysokie miejsce przed fazą play off nie powinno być zaskoczeniem, gdyż w drużynie występują zawodnicy znani już wcześniej z siatkarskich rozgrywek organizowanych przez MOSiR. Pozostałe miejsca w play offach przypadły następującym drużynom: KOLEX Hale Stalowe, Dream Team, Adehadowo Team, Sisley Volley Team oraz IKS Atak.

Osiem najlepszych zespołów swoją rywalizację w fazie play off rozpocznie od wtorku (12 marca). Mecze 1/4 finału (zespoły grają mecz i rewanż) potrwają do końca marca. Następnie, cztery zwycięskie drużyny zmierzą się w półfinałach, natomiast przegranym pozostanie walka o miejsca 5-8. Wielki finał zaplanowano na sobotę, 13 kwietnia.

W nim spotkają się cztery najlepsze drużyny obecnego sezonu. Mecz o 3 miejsce rozpocznie się o godz. 11:00, natomiast finał zaplanowano na godz. 13:00. Oba mecze rozegrane zostaną w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej.

Zainteresowanych kibiców zapraszamy w każdy wtorek i środę na godz. 19.30 do hali sportowej III LO przy ul. Browarnej. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u.
MOSiR Elbląg