Już dziś. Elbląska Orkiestra Kameralna z szansą na Fryderyki

2019-03-12 13:43:01(ost. akt: 2019-03-12 13:45:02)
Elbląska Orkiestra Kameralna

Elbląska Orkiestra Kameralna

Autor zdjęcia: Piotr Manasterski

Elbląska Orkiestra Kameralna ma szansę na dwie statuetki Fryderyków. O tym, czy zostali laureatami tej muzycznej nagrody dowiemy się już dziś!
Płyta nagrana przez Elbląską Orkiestrę Kameralną i Krzysztofa Herdzina dostała dwie nominacje do Fryderyków 2019. Tym samym Orkiestra znalazła się w doborowym gronie kandydatów do najważniejszych polskich nagród muzycznych. Album Herdzin – Concerto and Concertino został doceniony w dwóch kategoriach: Album Roku Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej.

— Na płycie znalazły się dwie intrygujące kompozycje nagrane z naszym udziałem. „Koncert Podwójny na altówkę, saksofon altowy i orkiestrę symfoniczną” zaspokoi oczekiwania zarówno wielbicieli muzycznych żartów, jak i zwolenników bardziej melancholijnej nuty. Natomiast „Concertino na trio stroikowe i smyczki” to lekko pastiszowa, a zarazem wyrafinowana technicznie treść zamknięta w lekkiej i zwiewnej formie — mówiła Bożena Sielewicz, dyrektor EOK w rozmowie z Dziennikiem Elbląskim w lutym br.

O tym, czy statuetki Fryderyków trafią do elbląskich kameralistów, będzie można przekonać się już dziś (12.03), oglądając transmisję z gali na kanale telewizji Metro. Początek o 20.45. Uroczystość poprowadzi Gabi Drzewiecka oraz Robert Kamyk, a wieczór uświetni występ Janusza Wawrowskiego - polskiego skrzypka, laureata Fryderyka 2017. Ten wirtuoz stradivariusa odwiedził Elbląg 17 lutego, gdzie w sali Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych dał wraz z EOK niezapomniany koncert.
as