Kto w tym roku otrzyma Aleksandra?

2019-03-20 10:25:40(ost. akt: 2019-03-20 10:29:21)
Sztuka "Premiera"

Sztuka "Premiera"

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Już w najbliższą środę (27.03) poznamy laureatów Aleksandrów, czyli nagród przyznawanych aktorom elbląskiego teatru.
Aleksandry, których pomysłodawcą był dyrektor elbląskiej sceny teatralnej Mirosław Siedler, są nie tylko wyróżnieniem dla aktorów za kreacje aktorskie, ale również upamiętniają wieloletniego dyrektora olsztyńsko-elbląskiej sceny, Aleksandra Sewruka. Są to statuetki z brązu przygotowane według projektu Romana Fusa i Ewy Prelewskiej. Nagrody, w kategoriach kobieca i męska rola roku, przyznawane są aktorom Teatru im. A. Sewruka.

W tym roku Kapituła Aleksandrów wytypowała trzy kandydatki i trzech kandydatów do tej nagrody. Wśród aktorek są to: Teresa Suchodolska za rolę Ruth Tisdale w spektaklu "Premiera", Marta Masłowska za kreację Kasi w spektaklu "Igraszki z diabłem" oraz Aleksandra Wojtysik, którą widzowie mogą oglądać w roli Disperandy w spektaklu "Igraszki z diabłem".

Wśród aktorów szansę na otrzymanie Aleksandra w tym roku mają: Artur Hauke za rolę Jacka Tisdale w spektaklu "Premiera", Alan Bochnak za rolę Toma Delaney'a także w spektaklu "Premiera" oraz Piotr Boratyński za kreację Lucjusza w spektaklu "Igraszki z diabłem".

Aleksandry zostaną wręczone także w kategorii Przyjaciel Teatru oraz Najwierniejszy Widz Zbiorowy.

Nagrodzonych poznamy w środę (27.03), podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. To uroczystość obchodzona na całym świecie od 1962 roku, której zawsze towarzyszy orędzie przygotowane przez wybitnego człowieka teatru, adresowane do całego teatralnego świata.
as