Czas na biegi przełajowe

2019-03-21 12:11:26(ost. akt: 2019-03-21 12:12:16)

Autor zdjęcia: nadesłane

Za nami kilka przełajowych imprez z udziałem zawodników sekcji lekkoatletycznej MKS Truso.
Tuż przed rozpoczęciem sezonu przełajowego nasi zawodnicy uczestniczyli w zgrupowaniu sportowym w Sztutowie, gdzie od okiem trenera Czesława Nagy pracowali nad specjalną wytrzymałością biegową. Tygodniowy pobyt nad morzem dobrze wpłynął na gotowość biegaczy do swoich pierwszych startów.

Można powiedzieć "z marszu" wzięli oni udział w przełajowych Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego, które odbyły się w Człuchowie. Bieg w kategorii juniora młodszego na 3000 m wygrał Kacper Lewalski, a jego rówieśnik Dominik Rudawski zajął 8 miejsce. W biegu młodzików na dystansie 2000 m dziewiąty na linię mety przybiegł Michał Rodziewicz, a szesnasty Kacper Bąk. Dobre 6 miejsce w biegu juniorek młodszych na dystansie 2000 m zajęła Maja Dalidowicz. Jedenasta była Inez Stefanowicz, czternasta Patrycja Radzikowska, a na 19 miejscu uplasowała się Emilia Kalinowska.

Tydzień później, tj. 15 marca w Pasłęku była okazja do szybkiego biegania. W Parku Ekologicznym zorganizowano Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS w biegach przełajowych. Także, poza konkursem, wystartowało w tej imprezie czterech zawodników MKS Truso. Bardzo dobrze spisał się Michał Rodziewicz (rocznik 2005), który w kategorii młodzika na dystansie 2 km zwyciężył z dużą przewagą. W tym samym biegu czwarty na metę przybiegł Kacper Tubiak. W kategorii OPEN na dystansie 3 km zwyciężył Marcin Spustek, a czwarte miejsce wywalczył Franciszek Zmyślony.

Dzień później, 16 marca zawodniczka Anna Wlizło (rocznik 2005) wystartowała w Gdyni w biegu młodzieżowym (roczniki 2004-2005) zorganizowanym przez Gdyńskie Centrum Sportu w ramach imprez towarzyszących "Półmaratonowi GDYNIA 2019". Ania w biegu na dystansie 1000 m zajęła bardzo dobre 2 miejsce.

Czekamy na następne występy naszych zawodników w przełajach. Kolejne wiadomości podamy z imprez mistrzowskich, które odbędą się w Warszawie (Mistrzostwa Makroregionu Młodzików) i w odległej Olszynie w województwie Dolnośląskim (Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych).
Jacek Licznerski