"Akompaniator" na 18. Elbląską Wiosnę Teatralną

2019-03-23 13:11:55(ost. akt: 2019-03-23 13:15:04)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

W trakcie 18. Elbląskiej Wiosny Teatralnej widzowie Teatru im. A. Sewruka w Elblągu będą mieli okazję zobaczyć Edytę Olszówkę i Piotra Polka w niecodziennej odsłonie. „Akompaniator” w reżyserii Adama Sajnuka to historia divy operowej i zakochanego w niej akompaniatora-pianisty.
Ta opowieść o miłosnej obsesji wraz z rozwojem akcji przeobraża się z początkowej lekkiej opowiastki obyczajowej w thriller psychologiczny z licznymi zwrotami akcji, ironią i ciętym językiem. Tytułowy bohater po wielu latach wspólnej pracy z kapryśną artystką postanawia jej wreszcie wyznać miłość.

I to jest początek scenicznego studium szaleństwa, do jakiego może doprowadzić życie w ułudzie żywiące się jedynie wyobraźnią. Namiętność, pożądanie i muzyka operowa w tle. To nie będzie prosta historia, bo kiedy beznadziejnie zakochany mężczyzna trafia na kapryśną artystkę, można powiedzieć tylko jedno: to skomplikowane!

Sztuka Anny Burzyńskiej to także niesamowity aktorski pokaz talentu Edyty Olszówki i Piotra Polka. To bez wątpienia warte zobaczenia zmierzenie się dwóch osobowości scenicznych, z którego oboje wychodzą zwycięsko.
„Akompaniator” (Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu), reż. Adam Sajnuk, czwartek 4 kwietnia godz. 19, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
as