Reprezentacja Olimpiad Specjalnych z wizytą w Pałacu Prezydenckim

2019-04-05 13:21:47(ost. akt: 2019-04-05 13:24:57)

Autor zdjęcia: nadesłane

Zakończyły się Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polska reprezentacja wróciła do kraju z rekordową liczbą 69 medali, w tym aż 30 złotych, 21 srebrnych i 18 brązowych. W środę 3 kwietnia w Pałacu Prezydenckim odbyło się podsumowujące spotkanie Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska z Pierwszą Damą, która patronuje ruchowi Olimpiad Specjalnych Polska.
— Dostarczyli Państwo nam - wszystkim kibicom - niezapomnianych, ale przede wszystkim niezwykle pozytywnych wrażeń - mówiła  do polskich reprezentantów Małżonka Prezydenta. Podkreśliła, że jest pod ogromnym wrażeniem ducha solidarności drużyny. - Bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję za hart ducha, niezwykłą determinację, samozaparcie, zapał do walki, ale także za godną naśladowania postawę sportową i szlachetną rywalizację — akcentowała Agata Kornhauser-Duda. — Chciałabym, żebyście Państwo zawsze byli tacy otwarci, zawsze gotowi do podejmowania wyzwań,  bo właśnie za to tak bardzo Was podziwiamy i cenimy — dodała. 

Agata Kornhauser-Duda podkreśliła także, że na ten spektakularny sukces złożyło się zaangażowanie bardzo wielu osób. Podziękowała trenerom, lekarzom, kierownictwu ruchu Olimpiad Specjalnych, rodzicom, opiekunom i wolontariuszom.

— To codzienne wsparcie, codzienna praca przyniosły tak wspaniałe rezultaty, które przeszły wszelkie oczekiwania — mówiła z uznaniem. 

Wizyta w Pałacu Prezydenckim zostanie na długo w pamięci całej reprezentacji.
Gratulujemy serdecznie Wszystkim zawodnikom, a w szczególności Reprezentacji Warmii i Mazur, która godnie reprezentowała nasze kluby, miasto i region, zdobywając podczas Igrzysk następujące medale:
 Marcinowi Liszczowi, zawodnik Klubu ''ONI w ataku'' srebrny medal w judo. 
Mateusz Zdaniukiewicz, zawodnik Klubu Zefirek brązowy medal w tenisie stołowym gra podwójna z koleżanką Małgosią Królik i IV miejsce w grze pojedynczej.
 Katarzyna Janicka - Klub Rekord IV miejsce w badmintonie.

Gratulujemy także drużynie koszykarzy, której trzon stanowili zawodnicy Warmii i Mazur z Klubu Tęcza Kruzy i Łupki zdobywając na Igrzyskach brązowy medal.
Dziękujemy Trenerom Paulinie Dąbrowskiej i Michałowi Dąbrowskiemu, którzy przygotowali Marcina do Igrzysk. Podziękowania i gratulacje kierujemy także, do Krzysztofa Wojtaszka trenera naszego klubu, który podczas Igrzysk prowadził i wspierał zawodników tenisa stołowego.
IKS Atak Elbląg