Techniki kreatywne w malarstwie

2019-04-10 09:56:18(ost. akt: 2019-04-10 09:57:00)

Autor zdjęcia: nadesłane

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na warsztaty, które odbędą się 13 kwietnia 2019 r. od godz. 11.00 (pracownia 16, piętro -1, CSE „Światowid”), a skierowane są do instruktorów, terapeutów, opiekunów oraz do osób dorosłych z różnymi formami niepełnosprawności.
Będzie to warsztat plastyczny, nakierowany na kreatywne użycie farb i narzędzi, w którego zakres wchodzą: malowanie na dużych płaszczyznach, używanie pędzli, gąbek, szpachelek, na podłożach płóciennych, papierowych, a także na szkle.

Działania artystyczne oprócz wartości estetycznych wzmacniają poczucie własnej wartości, indywidualną ekspresję oraz kształtują umiejętności pracy zespołowej. Twórczość plastyczna wspiera wielozmysłowe postrzeganie wielu zjawisk i wyrażanie emocji. Sprzyja rozwojowi  indywidualnych form wypowiedzi i swobodnemu eksperymentowaniu w zakresie różnych technik. Wśród instruktorów, terapeutów i uczestników jest wiele osób z pasjami, które poszukują wskazówek, sposobów pracy z tworzywem.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. 
Zapisy do dnia 12.04.2019 r., mail: teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl lub tel. 55 611 20 65.
Warsztaty realizowane w ramach projektu “SIŁA WSPARCIA” / „STRENGTH OF SUPPORT”  
Program Erasmus+  / Edukacja Dorosłych
Akcja 2 - Partnerstwa strategiczne. Współpraca na rzecz innowacji  i dobrych praktyk.   
informacja nadesłana