Nie zostawaj w domu...Przyjdź na spotkanie z Agnieszką Pietrzyk

2019-04-21 14:00:52(ost. akt: 2019-04-19 13:16:48)
Agnieszka Pietrzyk jest niewidoma. Straciła wzrok w wieku 12 lat z powodu postępującej jaskry. Nie przeszkodziło jej to skończyć studiów doktoranckich i wydać siedem powieści

Agnieszka Pietrzyk jest niewidoma. Straciła wzrok w wieku 12 lat z powodu postępującej jaskry. Nie przeszkodziło jej to skończyć studiów doktoranckich i wydać siedem powieści

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

„Zostań w domu” to tytuł trzeciej książki Agnieszki Pietrzyk z komisarzem Kamilem Soroką w roli głównej, który mierzy się z kolejną trudną sprawą. Tłem akcji jest oczywiście Elbląg, a dokładnie osiedle Zawada. Jesteście ciekawi? 26 kwietnia, o godz. 18.00 zapraszamy do sali kinowej na spotkanie z autorką, promujące najnowszą książkę. Tego dnia nie zostawajcie w domu, tylko tłumnie przybywajcie do biblioteki!
Agnieszka Pietrzyk (ur. 1975) – elblążanka; doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa; autorka książek: „Obejrzyj się królu” (Wyd. Replika, 2008), „Pałac tajemnic” (Wyd. Replika, 2011), „Urlop nad morzem” (Prószyński i S-ka 2014), „Śmierć kolekcjonera” (Czwarta strona, 2016), „Czas na miłość, czas na śmierć” (Rebis, 2017), „Porwanie” (Czwarta strona, 2018), „Zostań w domu” (Czwarta strona, 2019) – ostatnia część elbląskiego cyklu kryminalnego.

O książce z opisu wydawcy:
Jak bezpiecznie czujesz się we własnym mieszkaniu?

Blok z wielkiej płyty, jedenaście kondygnacji, sześćdziesiąt cztery mieszkania, prawie dwustu lokatorów. W wigilijny wieczór wszyscy oni dowiadują się, że są zakładnikami, a próba wyjścia z wieżowca oznaczać będzie śmierć.

Zwyczajni ludzie stają w obliczu niewyobrażalnego zagrożenia, wielopokoleniowe rodziny zostają uwięzione w czterech ścianach. Jakie tajemnice rodzinne wyjdą na jaw pod presją strachu i terroru?

Na zewnątrz trwa mroźna i śnieżna zima. Przed komisarzem Kamilem Soroką stoi trudne zadanie, musi bowiem ustalić, kim są bezwzględni sprawcy, oraz uwolnić zakładników. Czeka go przy tym rywalizacja z inspektorem Semeniukiem przysłanym z Wrocławia wraz z oddziałem antyterrorystycznym.

Obaj spróbują poradzić sobie z zamachem, jakiego jeszcze nie było. Oni oraz mieszkańcy elbląskiego wieżowca, których życie nigdy już nie będzie takie samo.
informacja nadesłana