Charytatywny Turniej Streetballa dla Kryspina Iwańczuka

2019-04-23 09:51:14(ost. akt: 2019-04-23 09:53:16)

Autor zdjęcia: nadesłane

Impreza odbędzie się w niedzielę (28.04) w godz. 12-15. Organizatorzy zapraszają na kompleks sportowy przy ul. Agrykola 8.
Kryspin od jakiegoś czasu choruje na MIZS (Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów – postać wielostawowa). Jest to 10 latek, którego zawsze wszędzie było pełno. Chciał zostać piłkarzem, niestety przez chorobę musiał zrezygnować ze swoich marzeń.

Mimo wszystko stara się nie okazywać bólu, zaciska zęby i ukazuje swoj wielki uśmiech wszystkim dookoła i stara się żyć normalnie . Niestety bywają takie dni kiedy nie może wstać z łóżka i nawet wtedy jemu jest ciężko uwierzyć ze może być lepiej. Przyjmuje wiele leków, w tym chemie. Do szpitala dojeżdża do Sopotu ( Pomorskie Centrum Reumatologiczne).

Tam lekarze starają się zapewnić mu najlepsza opiekę i choć trochę uśmierzyć mu ból, gdyż ta choroba jest nieuleczalna. Jedynie można zatrzymać jej dalszy rozwój. Pomimo zastosowanego leczenia, wyniki nadal nie są zadowalające i choroba postępuje. Dalsze leczenie i rehabilitacja są coraz droższe. Dlatego Kryspin potrzebuje naszej pomocy!

Organizatorzy: Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych "Lepszy Elbląg" oraz Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej z Parafii św.Brata Alberta".
informacja nadesłana