Himalaje wiolinistyki z Piotrem Pławnerem

2019-05-12 10:25:41(ost. akt: 2019-05-10 09:53:05)

Autor zdjęcia: nadesłane

Do serca Mamy można trafić różnymi drogami i w różnym rytmie. Również w rytmie muzyki klasycznej, o co już 26. maja zadbają elbląscy kameraliści w towarzystwie Piotra Pławnera. W Sali Koncertowej ZPSM będziemy świadkami podróży nie tyle za jeden, co za setki uśmiechów Mam, wywołanych przez Orkiestrę i jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków przełomu XX i XXI wieku.
Jego grę „Stuttgarter Zeitung” określił jako „przemyślaną do ostatniego niuansu, godną najwyższych superlatywów”, a Yehudi Menuhin nazwał Piotra Pławnera „skrzypkiem o fenomenalnych zdolnościach i jednym z najbardziej obiecujących talentów nadchodzącej ery”. Potwierdzają to głosy międzynarodowej krytyki, a także dziesiątki nagród, w tym zwycięstwa w X Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego i 44. Międzynarodowym Konkursie ARD (I nagroda przyznana dopiero po raz trzeci w ponad półwiecznej historii konkursu).

Przebieg koncertu wyznaczą utwory najsłynniejszego księdza w dziejach muzyki - Antonio Vivaldiego - i amerykańskiego mistrza partytury, który przeszedł do historii jako „kompozytorski minimalista” – Philipa Glassa. W związku z tym, że święto Mam powinno trwać przez 12 miesięcy, z instrumentów popłyną dźwięki glassowskich Amerykańskich czterech pór roku. Z kolei dzięki takim dziełom, jak Koncert smyczkowy g-moll RV 156 czy Koncert smyczkowy d-dur RV 121 artyści udowodnią, że Antonio Vivaldi to kompozytor mający, w dobie XXI wieku, wciąż wiele do powiedzenia.

26.05.2019, niedziela, 18:00 
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
Wykonawcy:
Piotr Pławner – skrzypce/dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna
Jarosław Praszczałek – prowadzenie

W programie m.in.
A. Vivaldi – Koncert smyczkowy c-moll RV 120
A. Vivaldi – Koncert smyczkowy d-dur RV 121
A. Vivaldi – Koncert smyczkowy g-moll RV 156
A. Vivaldi – Koncert skrzypcowy  nr 6 a-moll RV 356
P. Glass - Koncert skrzypcowy nr 2 „Amerykańskie cztery pory roku”

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny 

Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN      

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
informacja nadesłana