Napadali z bronią w ręku, terroryzowali północną Polskę

2019-05-15 07:00:33(ost. akt: 2019-05-14 19:44:43)
Areszt

Areszt

Autor zdjęcia: policja.pl

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, która z bronią w ręku, podszywając się pod mundurowych, napadali m.in. na terenie Elbląga, Ostródy i Olsztyna.
Sprawę grupy przestępczej, określanej jako „mającej charakter zbrojnej”, prowadził Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Wskutek jego działań do Sądu Okręgowego w Olsztynie skierowany został akt oskarżenia.

Grupa działała w latach 2014-2015 m.in. w Gdańsku, Ostródzie, Elblągu i Koszalinie.

— Według ustaleń prokuratury tworzący zorganizowaną grupę przestępczą Jakub K., Maciej B., Arkadiusz R., Bogdan B., Jacek F., Arkadiusz K. i Marcin Sz. pod pozorem kontroli drogowej dokonali szereg napadów z użyciem broni palnej, podając się za funkcjonariuszy publicznych, CBŚP, Policji, Straży Granicznej i Służby Celnej — poinformował Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. — Członkowie tej grupy przestępczej przed olsztyńskim sądem będą odpowiadać m.in. za uprowadzenie gdańskiego adwokata latem 2015 r. w Gdańsku, Cedrach Wielkich, Ostródzie oraz innych miejscowościach.

Oskarżonym zarzuca się, że podając się za funkcjonariuszy CBŚP, pod pozorem kontroli drogowej zatrzymali osobowe audi, po czym używając młota, wybili szybę w aucie i uprowadzili podróżującego nim adwokata. Następnie, grożąc mu obcięciem palca i pozbawieniem życia, próbowali go zmusić do wypłacenia miliona złotych w zamian za uwolnienie, po czym uwolnili go na drodze w okolicy Ostródy. Jednocześnie żądali od pokrzywdzonego zapłaty okupu.

Akt oskarżenia w tej sprawie zawiera aż 63 zarzuty. Oprócz wspomnianych obejmuje jeszcze siedem innych osób, które są podejrzane m.in. o pomocnictwo w popełnieniu niektórych przestępstw zarzucanych głównym oskarżonym.

Najwięcej zarzutów w tej sprawie, bo aż 14, ciąży na Jakubie K.

— Niezależnie od czynów popełnionych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, prokurator zarzucił mu również wiele innych bardzo poważnych przestępstw, a mianowicie udział w handlu znaczną ilością narkotyków, próbę zabójstwa trzech osób, w tym dwóch funkcjonariuszy policji, a także posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci dwóch pistoletów i jednego karabinka maszynowego wraz z dużą ilością amunicji — wyliczył rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Łukasz Razowski

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Polak -katolik #2732915 | 83.5.*.* 15 maj 2019 21:51

  Gdyby ,,nasze sądy,, sądziły Brewika to do dziś trwało by postepowanie i końca by nie było widać. A przy okazji naród dalej pozbawiony do dostepu do broni do obrony własnej a bandyci jak zwykle ten fakt wykorzystują z premedytacją. No ale nasi rządzący od 1945 roku do dziś boją sie uzbrojonego narodu ,wmawiając lemingom że sami by sie wystrzelali. Tylko że lemingi już wiedzą że na dziś bez pozwolenia można kupić tzw broń i jej repliki z przed 1885 roku, rozdzielnego ładowania z której to biali wystrzelali indian i podbili Ameryke . I co ? I jakoś trup sie nie ściele.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. hehe #2732614 | 89.228.*.* 15 maj 2019 11:47

  A teraz za kasę załatwią sobie niskie wyroki w "praworządnych" sądach wyjdą szybko i biznes będzie kręcił się dalej. tacy pewnie w pierwszym szeregu krzyczą KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA KONSTYTUCJA wszak komu on gwarantuje większe prawa niż takim żyjącym w symbiozie z KASTĄ :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. dr #2732557 | 83.14.*.* 15 maj 2019 09:23

  Siedmiu wieśniaków od siedmiu boleści :))

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Opieszałość #2732530 | 89.228.*.* 15 maj 2019 08:16

  Sprawa sprzed kilku lat dopiero teraz jest w sądzie?! I niech ktoś powie, ze sądownictwa nie trzeba zmieniać, to jest co najmniej tragiczne!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz