Rowerowy Maj z MOSiR

2019-05-21 10:08:41(ost. akt: 2019-05-21 10:09:23)

Autor zdjęcia: nadesłane

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji gościł w Szkole Podstawowej nr 23 oraz w Przedszkolu Bratek w związku z akcją ,,Rowerowy Maj’’. Jest to inicjatywa promująca dojazdy do szkół i przedszkoli za pomocą rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek.
Marek Kamm, instruktor z Działu Organizacji Imprez MOSiR podczas dwudniowych zajęć z dziećmi w wieku 5-7 lat przedstawił temat komunikacji rowerowej i omówił podstawowe znaki drogowe.

Dzieci zapoznały się także z obowiązkowym i dodatkowym wyposażeniem roweru, a także dowiedziały się, czy trzeba jeździć w kasku rowerowym i kamizelce odblaskowej. W celu uświadomienia konieczności poprawnego zabezpieczania roweru podczas parkowania, uczestnicy lekcji obejrzeli kilka różnych zapięć rowerowych.

- Było wiele pytań odnośnie zaprezentowanych zapięć rowerowych i dotyczyło tego, które z nich jest najlepsze i dlaczego łańcuch jest taki ciężki. Najciekawszym gadżetem była jednak trąbka na kierownicy pokazowego roweru, która przyciągała uwagę każdego dziecka swoją odmiennością od typowych dzwonków – informuje Marek Kamm z MOSiR.

Spotkania zakończyły się rozdaniem opasek odblaskowych ufundowanych przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW w Elblągu.
Tekst i fot. MOSIR