Igor Janik Siódmym zawodnikiem Mistrzostw Polski

2019-05-22 09:58:31(ost. akt: 2019-05-22 10:03:09)
Igor Janik

Igor Janik

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczk

W miniony poniedziałek na sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, zakończyłī się 10-dniowe indywidualne mistrzostwa Polski w czachach klasycznych seniorów. Bardzo dobrze wypadł w nich, jedyny przedstawiciel naszego województwa Igor Janik (UKS Hetman Elbląg)
Do mistrzowskich zmagań przystąpiło dziesięciu zawodników, w tym ośmiu arcymistrzów oraz dwóch debiutantów, mistrzów klasy międzynarodowej, wśród nich 19-letni Igor Janik (UKS Hetman Elbląg). Dla elblążanina był to jeden z najważniejszych debiutów w rozgrywkach krajowych w szachach klasycznych, wśród seniorów.

Wcześniej bo już w marcu, w tej kategorii wiekowej Janik zadebiutował na mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych w Katowicach i wywalczył brązowy medal. W Warszawie mimo, iż nie stanął na podium, był rewelacją tych rozgrywek. Na dziewięć rozegranych partii, wywalczył 4,5 pkt, co w końcowej klasyfikacji dało mu siódme miejsce w kraju.

Janik wygrał dwa spotkania z Bartłomiejem Haberlą (Baszta Żnin) i Szymonem Gomularzem (Polonia Wrocław). Poniósł dwie porażki z późniejszym mistrzem Polski Kamilem Dragunem (Stilon Gorzów) i Mateuszem Bartelem (Polonia Wrocław) oraz zanotował pięć remisów. — Turniej był bardzo wymagający, jednak moja gra nie odbiegała od poziomu utytułowanych zawodników. To pozwoliło mnie na lepsze radzenie sobie z presją turnieju. Osiągnąłem duży przyrost rankingowy, co na tym etapie mojej kariery jest bardzo ważne i przybliża mnie do tytułu arcymistrza. Uwwżam, że turniej był dla mnie bardzo udany — skomentował Igor Janik.

Teraz elbląski zawodnik przez kilka dni będzie miał wolne, a już w połowie czerwca wystąpi na międzynarodowym turnieju FIDE - open w Tepliucach (Czechy).

Klasyfikacja mistrzostw Polski. 1. Kamil Dragun (Stilon Gorzów Wlkp) - 6pkt, 2. Kacper Piorun (Stilon) - 5,5 pkt, 3. Bartosz Soćko (Hetman Katowice) - 5 pkt, 4. Mateusz Bartel (Polonia Wrocław) - 5 pkt, 5. Grzegorz Gajewski (Hetman Katowice) - 5 pkt, 6. Jacek Tomczak (Akademia Sportowa Gliwice) - 4,5 pkt, 7. Igor Janik (Hetman Elbląg) - 4,5 pkt, 8. Szymon Gomularz (Polonia) - 4 pkt, 9. Daniel Sadzikowski (Polonia) - 3,5 pkt, 10. Bartłomiej Heberla (Baszta Żnin) - 2 pkt

Jerzy Kuczyński

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2736679 | 93.105.*.* 22 maj 2019 21:36

    Hej, poznam Pana na dyskretne spotkania. Mam 22 lata, jestem po rozwodzie i nie chcę już faceta na dłuższy związek. Złap mnie pod loginem ania22 na portalu randkowym: czatkobiet.pl

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ania22 #2736673 | 93.105.*.* 22 maj 2019 21:36

    Hej, poznam Pana na dyskretne spotkania. Mam 22 lata, jestem po rozwodzie i nie chcę już faceta na dłuższy związek. Złap mnie pod loginem ania22 na portalu randkowym: czatkobiet.pl

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz