Nad Elbląg i okolice nadciągają fale upałów

2019-06-03 15:32:11(ost. akt: 2019-06-03 20:48:09)
upały

upały

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Czas przygotować krótkie spodenki i koszulki z krótkim rękawkiem. Nad region nadciąga fala gorącego powietrza. Trzeba przygotować się na skok temperatury.
Tegoroczna wiosna nie rozpieszcza amatorów plażowania i pasjonatów spędzania czasu na świeży, ciepłym powietrzu. Na szczęście po wielu zimnych tygodniach, czas na prawdziwe lato, Według Info Meteo Elbląg już w poniedziałek czeka nas zmiana cyrkulacji powietrza. Innymi słowy o poranku ma być jeszcze rześko, po południu bardzo ciepło, od 23 stopni Celsjusza na Mazurach i na Mierzei Wiślanej, przez 25 stopni w większości regionów do 26 stopni w zachodniej części Pomorza.

Sucho i pogodnie ma być całymi dniami.

- Środa może przynieść pierwsze burze, głównie na Warmii i Mazurach, w gorących i coraz bardziej wilgotnych masach powietrza zaczną rozwijać się chmury niosąc krótkotrwałe orzeźwienie - podają synoptycy.

W czwartek nastąpić ma kulminacja gorąca.

- Aktualne wyliczenia maksymalnej temperatury powietrza wskazują na wartości około 30 stopni Celsjusza. Mając jednak na uwadze czterodniowy termin, do tego czasu prognozy z pewnością ulegną jeszcze kosmetycznej zmianie, nie mniej na pewno będzie to dzień gorący i z jeszcze większą zawartością pary wodnej w atmosferz - czytamy na Info Meteo Elbląg.