Policjanci na "Godkowiadce" [ZDJĘCIA]

2019-06-04 10:19:56(ost. akt: 2019-06-04 10:34:44)
Rozgrywki sportowe, gry plenerowe, zawody strzeleckie oraz poczęstunek - to tylko nieliczne atrakcje, jakie zapewnili organizatorzy niedzielnej „Godkowiadki”, czyli festynu dla mieszkańców gminy Godkowo ale nie tylko.

W imprezę włączyli się policjanci z Młynar i z Elbląga. Były pokazy sprzętu oraz pogadanki o szkodliwości dopalaczy i narkotyków. Ta plenerowa impreza pod nazwą „Godkowiadka” odbyła się wczoraj (02 czerwca) na boisku SP w Godkowie.

Organizowana jest nie tylko dla mieszkańców samej gminy. Co roku przyjeżdżają tam elblążanie i pasłęczanie. Niepowtarzalny klimat i dobrą zabawę organizatorzy łączą z edukacją i profilaktyką. Kilkaset osób bawiło się podczas rodzinnych rozgrywek, pokazu sprzętu strażackiego (OSP Godkowo), pokazu motocykli, różnych zabaw i konkursów.

Oprócz pokazu policyjnego sprzętu była także profilaktyka. Funkcjonariusze propagowali zdrowy styl życia i prowadzili z młodzieżą pogadanki o szkodliwości zażywania dopalaczy i narkotyków. Oprócz samej „Godkowiadki” policjanci z Młynar regularnie uczestniczą i współorganizują różnego rodzaju akcje pomocowe, między innymi zbiórki krwi dla chorych.

KMP w Elblągu