Ogień w lasach regionu! Leśnicy apelują!

2019-06-04 21:30:59(ost. akt: 2019-06-04 21:52:09)
Pożar lasu Nadleśnictwa Elbląg

Pożar lasu Nadleśnictwa Elbląg

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Elbląg

We wtorek (4 czerwca) doszło do dwóch poważnych pożarów w lasach regionu, m.in, na Mierzei Wiślanej.. Pracownicy lasów podejrzewają, że to wina człowieka. Dlatego apelują, by w te upalne dni zachować wyjątkową ostrożność podczas pobytów w terenach leśnych.
Na szczęście nikomu nic się nie stało, a współpraca pracowników Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Elbląg i strażaków okazała się skuteczna. Niestety, mimo wysiłków i szybkiej reakcji pożarników ogień objął w sumie około hektara ziemi w okolicach Piasków i Sztutowa.

— Wstępnie określamy te pożary jako dość poważne — poinformował Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. — Były to pożary powierzchniowe, a więc ściółki leśnej. Niestety, większość pożarów powstaje z powodu interakcji człowieka.

Jak dodał, w tak upalne dni, jakie ostatnio zapanowały nad regionem, o pożar nietrudno. Wystarczy nawet pozostawić samochód w nieodpowiednim miejscu, by żywioł zajął roślinność. Dlatego leśnicy apelują, by podczas odwiedzania terenów leśnych zachować szczególną ostrożność.