Elblążanie będą reprezentować Polskę na mistrzostwach Świata i Europy! [ZDJĘCIA]

2019-06-11 07:35:44(ost. akt: 2019-06-11 08:21:57)
Kajakarze Olimpia Elbląg

Kajakarze Olimpia Elbląg

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Tym razem zobaczymy naszych kajakarzy w biało-czerwonych barwach! W Bydgoszczy odbyły się regaty eliminacyjne juniorów i młodzików do reprezentacji Polski oraz Mistrzostw Polski. W regatach uczestniczyła grupa zawodników z klubu sportowego ZKS Olimpia Elbląg.
Były to niezmiernie ważne zawody. Jak tłumaczy Wojciech Załuski, trener elbląskich kajakarzy, zajęcie wysokich lokat w tych eliminacjach skutkowało reprezentowaniem kraju w Mistrzostwach Świata i Europy.

— To, co zrobili elbląscy zawodnicy to niebywały i wielki wynik — przyznaje. — Nasz zawodnik Przemek Rojek wywalczył sobie awans do finału A na 1000 m, w którym zajął pierwsze miejsce.

Zawodnik od samego początku poprzez przedbieg i półfinał wygrywał każdą konkurencję. W finale pokazał klasę i wygrał co najmniej o półtora łodzi z drugim zawodnikiem. Wygrana dała mu przepustkę do reprezentacji.

— Jest to zawodnik sumienny, pracowity i waleczny. W lipcu weźmie udział w Mistrzostwach Europy w czeskich Racicach, a na początku sierpnia w Mistrzostwach Świata w Rumunii — mówi Załuski.

Oprócz Przemka z świetnej strony pokazał się Paweł Krause. Ten również wygrał 1000 m w finale A w konkurencji junior młodszy.

— Paweł to nasze małe objawienie. Nie spodziewałem się tak wysokich rezultatów z jego strony. To również zawodnik pracowity i waleczny, ale nie tak sumienny jak Przemek. On doskonale wie nad czym musi pracować. Obydwoje mają niesamowite rezerwy. Uważam, że to dopiero początek ich świetnych rezultatów — przyznaje trener.

Pozostali czołowi elbląscy zawodnicy, czyli Adam Witkowski Igor Komorowski i Gabriel Gładykowski również zajęli wysokie miejsca w finałach A. To elita w juniorskich kajakach. Młodzicy pokazali pazur i zajęli czołowe miejsca w swoich finałach.

W cieniu znakomitych wyników pozostaje jedna, jeszcze niezałatwiona sprawa. Jest bowiem jedna rzecz, której drugiemu klubowi wg klasyfikacji punktowej z Mistrzostw Polski brakuje. To druga motorówka.

— Zainteresowanie elbląskimi kajakami rośnie. Jest wielu zawodników którym trzeba poświęcić czas i zapewnić bezpieczeństwo. Podzieleni są na dwie grupy, które jednocześnie powinny realizować program treningowy. Jest to niemożliwe, ze względu na to, że posiadamy tylko jedną motorówkę. Potrzeba nam jeszcze jednej, a to koszt rzędu 30 tys. zł. Klubu w obecnej chwili na to nie stać. W związku z tym prosimy miasto i wszelkich sponsorów o wsparcie — wyjaśnia Wojciech Załuski.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z treningu elbląskich kajakarzy


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Colintrevor #2878041 | 105.112.*.* 29 lut 2020 22:52

  Szukasz pożyczki konsolidacyjnej, pożyczek niezabezpieczonych, pożyczek biznesowych, kredytów hipotecznych, kredytów samochodowych, kredytów studenckich, pożyczek osobistych, kapitału podwyższonego ryzyka, pożyczki bitcoin itp.! Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom fizycznym o niskich i rozsądnych stopach procentowych w wysokości 3%. E-mail na adres: Colintrevorwatson@gmail.com lub Whatsapp Us: +13346496466

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Andrej #2745621 | 51.68.*.* 12 cze 2019 01:28

  cześć, czy potrzebujesz pilnej pożyczki na opłacenie rachunków i rozpoczęcie nowej działalności? szukasz dziś bezpiecznej i autentycznej pożyczki, aby rozwiązać swoje problemy? skontaktuj się dziś z e-mailem {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com}, ponieważ jest to ta sama firma, w której potwierdziłem moją pożyczkę w wysokości 50 000 euro w piątek, a teraz przyszedłem na blog, aby wspomnieć o tej wspaniałej i miłej firmie, która pomoże ci rozliczyć moje rachunki dzisiaj również bardzo wielkie podziękowania dla Mesa Stelli Rene, ponieważ jest miła i kiedy się z nią kontaktuje, proszę, poczujcie się swobodnie i róbcie to, o co kiedykolwiek prosiła, bo dzisiaj moje nowe życie się zaczęło i moje marzenia się spełniły i nigdy nie zawiodły. Kiedy już osiągniesz sukces dzisiaj, ponieważ wszystko jest ze mną dobrze i dzisiaj bardzo dziękuję pani Stelli Rene. Andrej

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Rodzic #2745335 | 193.243.*.* 11 cze 2019 13:29

  Może najwyższy czas aby miasto spojrzało kto tak napawdę promuje miasto. Najwyższy czas aby dofinansowwać ten sport. Proszę darczyńców o pomoc w zdobyciu finansów na 2 motorówkę... A młodych adeptów zapraszam do zapoznania się z oferta Elbląskich klubów kajakowych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz