Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Próżno szukać oficjalnych kąpielisk nad morzem [ZDJĘCIA]

2019-06-11 14:30:32 (ost. akt: 2019-06-12 09:02:03)
Plaża w Suchaczu

Plaża w Suchaczu

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

W regionie brakuje miejsc do letnich kąpieli. Tymczasem w gminie Tolkmicko rozstrzyga się przetarg, którego finał może odmienić życie na plaży w Suchaczu. Na chwilę obecną to miejsce nie jest atrakcyjne dla przyjezdnych i za chwilę może zostać zapomniane mimo tego, że teoretycznie jest najbliżej położonym kąpieliskiem od Elbląga.

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że w sezonie kąpielowym 2019 r. uchwałami rad gmin na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zostały wyznaczone 43 kąpieliska, w tym trzy na terenie powiatu węgorzewskiego.

Aktualne informacje o kąpieliskach, w tym o wydanych bieżących ocenach jakości wody, można uzyskać na stronie portalu internetowym ,,Serwis Kąpieliskowy’’ prowadzonym przez Główny Inspektorat Sanitarny

Niestety, oficjalnych kąpielisk próżno szukać na nadmorskich mapach regionu elbląskiego - z wyjątkiem Mierzei Wiślanej. W powiecie zorganizowano (stan na 11 czerwca) tylko jedno - Kąpielisko "Jeziorko" w Pasłęku.

Sytuację mogłoby odmienić zagospodarowanie plaży w Suchaczu na terenie gminy Tolkmicko. Tamtejszy samorząd rozpisał przetarg mający na celu wyłonić jak najlepszych kandydatów z pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni na tym terenie.

- Na ten moment ogłoszony został drugi przetarg, więc na chwilę obecną czekamy na wpłynięcie ofert - mówi Magdalena Beata Dalman, burmistrz Tolkmicka i dodaje. - Chcielibyśmy, aby teren plaży w Suchaczu był jak najlepiej zagospodarowany. Przede wszystkim pod kątem rekreacyjnym, ponieważ plaża nie przyciąga już do siebie ludzi od bardzo dawna, przez co stała się opuszczona.

Jak mówi sołtys Suchacza, Monika Jarkiewicz, mieszkańcom tej miejscowości bardzo zależy na tym, aby miejsce jakim jest plaża odżyło.

- Dzięki temu nasza wieś również odżyje i stanie się punktem odwiedzin nie tylko mieszkańców Elbląga, ale i innych miast. Wierzymy, że znajdzie się inwestor z pomysłem na to miejsc - nie kryje nadziei.

Nie da się ukryć, że władze gminy Tolkmicko starają się, aby miejsce takie jak plaża w Suchaczu, stało się znów odwiedzane przez turystów, wakacyjnych letników. Wszystko zależeć będzie od osób, które przygotują jak najlepszą ofertę i pomysł dla tego miejsca

Konrad Uściński,razKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. haha #2745923 | 91.228.*.* 12 cze 2019 14:52

    proponuję autorowi trochę postudiować mapę - nadmorska mapa regionu elbląskiego? co to jest od kiedy Elbląg jest nad morzem? ratunku tego się nie da czytać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a tytuł - prózno szukać kapielisk nad morzem - a Trójmiasto, Świnoujście, Kołobrzeg itd.... tego chyba nikt nie kontroluje i chłopak pisze co chce masakra

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. dziwne #2745774 | 91.228.*.* 12 cze 2019 11:00

    nad morzem próżno szukać kąpielisk? Jak to? Suchacz, Tolkmicko itp., co mają wspólnego z morzem?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)