Dolinka otwarta, ale pływalnia zamknięta

2019-06-18 08:40:31(ost. akt: 2019-06-18 08:44:22)
Basen

Basen

Autor zdjęcia: MOSiR Elbląg

To dobra informacja dla miłośników wodnych kąpieli. Elbląski MOSiR informuje, że zakończyły się prace w ramach przeglądu serwisowego w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Z obiektu można korzystać od godziny 6:00. Są jednak też i przykre wieści.
Basen w Elblągu znów działa.

– Prace remontowe i serwisowe skończyły się zgodnie z planem – informuje Adam Krause, kierownik CRW Dolinka. – Badania wody we wszystkich nieckach wyszły pozytywnie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby ponownie uruchomić basen.

Niestety, od poniedziałku, 17 czerwca nie ma możliwości skorzystania z Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej. Powodem jest awaria urządzeń grzejących wodę w instalacji prysznicowej.

— Jest to instalacja, która nie wymagała modernizacji przy okazji remontu zakończonego w 2017 roku — wyjaśnia Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. — Mimo, iż woda w basenach pozwala na korzystanie z obiektu, to woda w części natryskowej już nie, ponieważ wystąpiło pogorszenie parametrów mikrobiologicznych. Wykryto podwyższony wskaźnik dotyczący obecności bakterii o nazwie Legionella — dodaje.

Przeprowadzenie procedur naprawczych zajmie około dwóch tygodni. Ze względu na to, że w lipcu i sierpniu zaplanowano przerwę w działaniu Krytej Pływalni z powodu znikomego zainteresowania, obiekt zostanie ponownie otwarty po wakacjach.

— Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do korzystania z CRW Dolinka — zachęca Szrama.