Dzieci znajdą rodzinny „dach nad głową”

2019-06-20 11:31:53(ost. akt: 2019-06-20 11:33:35)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Elblągu

Kolejni mieszkańcy powiatu elbląskiego zdecydowali się na podjęcie trudu, ale przede wszystkim ważnego wyzwania zapewnienia dzieciom, które nie mają swoich rodzin, ciepłego domu. Na początku czerwca zakończyło się szkolenie zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu dla kandydatów na rodziny zastępcze niezawodowe z terenu powiatu.
Przypomnijmy, w placówce opiekuńczo-wychowawczej przebywa ponad 40 dzieci.

— Jeśli ktoś z terenu powiatu elbląskiego ma potrzebę, czuje się na siłach, by zapewnić im opiekę, to zachęcamy do zgłaszania się — poinformowała Magdalena Paradowska, kierownik Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu.

Na szczęście chętnych nie brakuje. Na apel powiatowych urzędników odpowiedziały kolejne osoby. Kandydaci w ramach szkolenia uczestniczyli w dziesięciu spotkaniach w łącznym wymiarze 60 godzin dydaktycznych prowadzonych przez trenerów Programu ,,Rodzina” licencjonowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych „Pro Familia” w Krakowie. Sześciu uczestników otrzymało świadectwa ukończenia szkolenia.

— Zachęcamy osoby, które jeszcze zastanawiają się nad podjęciem się zadania opieki zastępczej do kontaktu z naszym centrum — mówi Beata Szot, Inspektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu. — Uzyskacie Państwo niezbędne informacje związane z rodzinną pieczą zastępczą oraz procedurach kwalifikacji oraz wymaganej dokumentacji. Szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze prowadzą w naszym Centrum certyfikowani trenerzy, a zadowolenie absolwentów tej edycji szkolenia niech będzie dla Państwa najlepszą rekomendacją.

Rodzice zastępczy mogą liczyć na pomoc państwa w trudzie opieki nad młodymi mieszkańcami powiatu elbląskiego. Rodzina niezawodowa otrzymuje ponad tysiąc złotych na dziecko, do tego dodatki jak np. do wypoczynku, oraz środki z programu „500 plus”. Z kolei zawodowa rodzina (która wcześniej była co najmniej 3 lata niezawodową rodziną zastępczą i przeszła dodatkowe szkolenia) otrzymuje ponad 2 tysiące, a lata opieki wliczają się do lat pracy.

Pieniądze jednak to nie wszystko. Najważniejsze jest stworzenie ciepłego, bezpiecznego domu i rodziny młodym ludziom.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zażenowana #2750613 | 5.173.*.* 21 cze 2019 17:29

    Nie wiem jak inne pary, ale nad dwójką od lewej bym się zastanowiła... patologia. opieka społeczna nie sprawdza ich domowych warunków ani tego jacy są na codzień? SZOK

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz