Pijani na drogach, pijani i na wodzie

2019-06-25 14:22:02(ost. akt: 2019-06-25 14:22:01)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Statystyki policyjne dają do myślenia – tylko podczas jednej dobry elbląscy mundurowi zatrzymali pięć osób pod wpływem alkoholu, które prowadziły pojazdy, zarówno kołowe jak i te poruszające się po wodach.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tylko w ciągu minionej doby sprawdzili trzeźwość ponad 400 uczestników ruchu. U czterech stwierdzono zawartość alkoholu w organizmie. TO zaledwie jeden procent, ale to i tak o ten jeden za dużo…

— Policjanci z patrolu wodnego również sprawdzają trzeźwość osób, które korzystają z wodnego sprzętu pływającego — poinformował kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Jedna z takich kontroli pozwoliła na zatrzymanie 22-latka, który kierował jachtem żaglowym z silnikiem. Zdarzenie miało miejsce na rzece Elbląg. 22-letni mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Dalej już nie popłynął, zszedł na ląd a jacht przekazano innej wskazanej i trzeźwej osobie.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie jachtem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przypominają, że tego typu kontrole w okresie letnim na wodach odbywają się bardzo często. Funkcjonariusze z patroli wodnych sprawdzają trzeźwość sterników oraz wyposażenie jednostek pływających w sprzęt ratunkowy.