Damien McFly w Elblągu!

2019-07-03 11:46:10(ost. akt: 2019-07-03 11:48:15)

Autor zdjęcia: nadesłane

Damien McFly z Włoch, w ramach polskiej części trasy koncertowej, zagra w elbląskiej Galerii EL. W piątek 5 lipca posłuchamy piosenek, które sam określa jako połączenie folku i country. To kameralne granie daje olbrzymi zastrzyk emocji!
Organizowane od niedawna koncerty w Galerii Laboratorium Centrum Sztuki Galeria EL to spotkania celowo kameralne, ale mające dostarczyć wielu intensywnych wrażeń. Niewielka przestrzeń, a co za tym idzie skrócenie dystansu artysta – odbiorca służy temu idealnie. Po doświadczeniach z muzyką z pogranicza groove/electro (RSBT) i jazzu (Jerzy Małek Black Sheep) przyszedł czas na trochę dźwięków od muzyka klasyfikowanego szeroko jako singer-songwriter.

Pochodzący z Padwy Damien McFly to charyzmatyczny piosenkarz folkowy, który wypełnia lukę między starym, a nowymi brzmieniem gatunku. Jego muzyka jest świetnym kompromisem między ponadczasowymi klimatami country-folk a chwytliwą nutą popowych melodii. Kanał Damiena na YouTube liczy obecnie 20 000 subskrybentów, a klipy mają ponad 4 miliony wyświetleń. Jego utwór „I Can not Reply" zdobył wyróżnienie na „Międzynarodowym konkursie songwriterów" w Nashville (USA). Na koncie Damiena jest ponad 400 koncertów w całej Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Występował na kilku międzynarodowych festiwalach, w tym You Bloom (Dublin, Irlandia), Green Meadows Festival (Peterborough, Wielka Brytania), Hard Rock Rocks (Wielka Brytania, Edynburg), Home Festival (Treviso, Włochy), Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Richmond (Richmond, VA) i legendarnym SXSW w Austin w Teksasie.
Obecnie artysta pracuje nad swoimi nowymi nagraniami z Kenem Nelsonem (producentem m. in. Coldplay, Kings Of Convenience i Paolo Nutini).

Damien McFly
Galeria Laboratorium (Galeria EL, ul. Kuśnierska 6)
Piątek 5 lipca godz. 20:00
Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu