Będą utrudnienia. To już czwarty taki triathlon w Elblągu

2019-07-23 14:34:31(ost. akt: 2019-07-23 14:35:05)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Triathlon jest niezwykle wymagająca dyscypliną sportową. W jest skład wchodzi pływanie, kolarstwo oraz bieganie. Aczkolwiek wiele osób postanawia spróbować swoich sił w owym wyzwaniu. Już niedługo w Elblągu będzie okazja by przekonać się na własnej skórze co oznacza wzięcie udziału w takiej imprezie. Niestety, organizacja tak dużej imprezy będzie wiązała się z utrudnieniami.
Już 28 lipca bieżącego roku w Elblągu odbędzie się szósty etap Garmin Iron Triathlon. Jest to czwarty raz, kiedy to ta impreza zawita do miasta. W zawodach wezmą udział sportowcy z całej Polski. Będą oni mieli okazję zmagać się w najstarszym oraz największym cyklu zawodów triathlonowych w Polsce.

Do tej pory zebrano około 800 zgłoszeń w tym także dzieci. Wśród zawodników pojawią się tacy zawodowcy jak Łukasz Kalaszczyński, Przemysław Szymanowski i Sylwester Kuster a wraz z nimi amatorzy oraz ci, którzy z mocnym przytupem chcą zaliczyć swój debiut.

— W tym roku w Elblągu, triathloniści po raz kolejny będą mieli okazję do ścigania się na jedynej, atestowanej trasie triathlonowej na świecie! Etap pływacki został zmierzony metodą geodezyjną, a trasa kolarska i biegowa precyzyjnie wymierzona przez atestatora z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dodatkowo zawodnicy walczyć będą o złamanie 1h50 w przypadku mężczyzn i 2h00 w przypadku kobiet na dystansie 1/4 IM. Kto tego dokona wyjedzie z Elbląga bogatszy o 10.000 zł! - informuje Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport

Triathloniści będą mieli do wyboru trzy dystanse : 1/2, 1/4, 1/8 IronMan'a ( Pełny IronMan: 3,86 km pływanie, 180,2 km jazda na rowerze i 42,195 km bieg). Na każdym z nich będzie możliwość wystartowania w sztafecie, w której jedna osoba pływa, druga jedzie na rowerze a ostatnia biegnie.

Imprezie towarzyszą zawody biegowe dla dzieci o nazwie Garmin Kids oferujące zmagania na trzech dystansach: 200m, 500m i 1000m w zależności od wieku młodego uczestnika. W tym samym czasie swoje oferty będą prezentować Sponsorzy i Partnerzy tegorocznego cyklu.

— Garmin Iron Triathlon to nie tylko sportowe zmagania dorosłych i dzieci, ale również dodatkowe atrakcje dla tych, którzy przybędą w niedzielę na Stare Miasto. Przed każdym startem zaplanowaliśmy widowiskowe pokazy flyboardowe na rzece Elbląg. Najmłodszych natomiast czeka doskonała zabawa podczas Piana Party, dzięki współpracy z Grupą Wodną. - wspomina Szołowski.

Niestety tak duża impreza wiąże się z utrudnieniami w ruchu w godzinach od 8:30 do 16:00
Zamknięte dla ruchu kołowego będzie Stare Miasto. Z ruchu wyłączone będą również ulice – Studzienna, Stawidłowa, Radomska, Trasa Unii Europejskiej, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Browarna, Mazurska oraz droga wojewódzka 503 aż do Kamionka Wielkiego.

Mieszkańcy tych ulic, a także ulic do nich przyległych oraz Rubna i Jagodna w godzinach trwania imprezy nie będą mieli możliwości wyjazdu na drogę wojewódzką 503.

Opr. MR

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Elblążanin #2768388 | 37.47.*.* 27 lip 2019 08:09

    To impreza nie dla naszego miasta. Okupacja starego miasta i okolic w taki sposób to żadna atrakcja dla mieszkańców a tylko utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym. Szkoda naszej rzeki na to żeby chlapało się w niej kilkudziesięciu fanatyków wysiłku fizycznego. Takie zamarachy powinny się odbywać w miejscach odosobnionych i wykorzystywać tereny nie objęte opieką ekologiczną i turystyczną.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz