Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Kuźnia Pruska w twórczych rozjazdach

2019-07-25 11:15:27 (ost. akt: 2019-07-25 11:18:15)

Autor zdjęcia: SWAL "Kuźnia Pruska"

Lata uciekają jak przecieka piasek przez palce a wieki przemijają. Świat wkracza w nowe epoki, stare zaś odchodzą w zapomnienie. Niektórzy pasjonaci nie dają się jednak tak łatwo ponieść dzisiejszym czasom. W starym, średniowiecznym stylu prowadzą warsztaty, pokazy czy gry animacyjne, przy okazji promując pasłęcki Jarmark św. Bartłomieja.

Pasłęckie Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „Kuźnia Pruska” w miniony weekend odwiedziło cztery polskie miasta, a były to Malbork, Ełk, Stare Juchy oraz Brodnica .

W Malborku reprezentanci Kuźni zwiedzali gotycki zamek, rozmawiali z innymi organizatorami imprez historycznych, oraz szukali inspiracji, które mogłyby usprawnić i uczynić o wiele ciekawszą działalność stowarzyszenia.

— Następnego dnia grupa udała się do Ełku, gdzie brała udział w tamtejszym święcie ulicy Elizy Orzeszkowej, przygotowywanym przez streetworkerów i mieszkańców — wspomina członek stowarzyszenia. — Owa impreza nie jest zwykłym festynem. Zabawom towarzyszyły prelekcje, teatr oraz wystawa zdjęć mieszkańców.

W tym samym dniu działacze stowarzyszenia mieli okazję przeprowadzić bursztynowy pokaz ognia w ramach 10. Festiwalu Juchy Soundsystem, odbywającego się pod hasłem: „Zażywam tylko dźwięków”. W obu wydarzeniach z tego dnia, Kuźnia Pruska wzięła udział na zaproszenie Michała Łebskiego - prezesa fundacji Human Lex Instytut, współorganizującej obie imprezy.


W ostatni dzień weekendu, w odpowiedzi na zaproszenie Fundacji Brama Epok, Kuźnia udała się na XIV Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny – Jarmark z królową Anną w Brodnicy. Podczas tych pracowitych wyjazdów, Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej „Kuźnia Pruska”, promowało Jarmark św. Bartłomieja, który odbędzie się w Pasłęku już 18 sierpnia bieżącego roku!

Opr. MR