Wakacyjna nauka pływania dla najmłodszych

2019-07-26 11:44:42(ost. akt: 2019-07-26 12:19:37)

Autor zdjęcia: Grupa Wodna

Już w najbliższy wtorek 30 lipca Grupa Wodna zaprasza rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat na kąpielisko nad jeziorkiem w Pasłęku na bezpłatne zajęcia w Wakacyjnej Szkole Pływania. Poprowadzi je wykwalifikowany instruktor Grupy Wodnej Piotr Stanik. Początek o godz. 17:00.
-Zapraszamy przede wszystkim rodziców z dziećmi od 4 do 6 roku życia, które nie potrafią pływać, jednak równie miło będzie nam gościć na kąpielisku rodziców ze starszymi dziećmi. Wakacyjna Szkoła Pływania to nasz nowy projekt, dzięki któremu dzieci poznają fundamenty umiejętności pływackich. W nauce pływania niezwykle ważna jest regularność, zachęcamy więc rodziców, by uczestniczyli w każdych naszych zajęciach. Będziemy kontynuowali je w Pasłęku, co wtorek, do końca sierpnia – mówi Marcin Trudnowski, szef Grupy Wodnej.

Temat zajęć w Wakacyjnej Szkole Pływania Grupy Wodnej pozwoli dzieciom uczyć się pływać poprzez zabawę. Lekcje będą prowadzone przy brzegu, a rodzic będzie razem z dzieckiem w wodzie. Każde zajęcia zaplanowane są na około 30 minut.

- Dzieci poznają podstawowe ćwiczenia oddechowe i nauczą się zarządzać oddechem w wodzie. Będą więc między innymi słynne wielorybki: nabieranie wody do buzi i jej wypluwanie. Będą też ćwiczenia uruchamiające pływalność na najpłytszej wodzie: leżenie na brzuszku, czy na plecach . Wszystko w świetnej, przyjaznej i bezstresowej atmosferze – zapowiada Marcin Trudnowski.

- Na zajęcia prosimy zabrać: strój kąpielowy i ręcznik (można ubrać dzieci w pianki neoprenowe). Zajęcia w Wakacyjnej Szkole Pływania Grupy Wodnej mogą zostać odwołane jedynie ze względu na złą pogodę (deszcz, niska temperatura), o tym będziemy na bieżąco informowali na naszym fanpagu na Facebooku. - wspomina Anna Dawid, public relations manager Grupy Wodnej.

Kolejne zajęcia odbywać się będą w dniach 6.08, 13.08, 20.08, 27.08. o godzinie 17:00. Prowadzić je będą instruktorzy Piotr Stanik i Damian Dobosik.

opr. MR