Pracowity weekend elbląskich policjantów

2019-07-29 15:30:16(ost. akt: 2019-07-29 15:30:30)

Autor zdjęcia: policja.pl

W miniony weekend policjanci interweniowali 210 razy (30 to interwencje domowe). 23 osoby zostały przewiezione do wytrzeźwienia. Funkcjonariusze zatrzymali 3 poszukiwanych.
Spośród 454 kontrolowanych kierowców, 2 jechało „na podwójnym gazie”. Rekordzista to 33-latek prowadzący volkswagena, który w niedzielę brał udział w kolizji w miejscowości Rogajny (gm. Godkowo). Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawę prowadzą policjanci z Pasłęka.

Wśród interwencji drogowych były 2 przypadki „50+”, gdzie na ulicy Fromborskiej w Elblągu oraz w Nowym Dworze Elbląskim, kierowcy przekroczyli prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Tym samym stracili prawa jazdy i zostali ukarani wysokimi mandatami. Poza tym policjanci z ruchu drogowego byli na 21 kolizjach.

W miniony piątek (26 lipca) doszło do dwóch wypadków drogowych, zaistniałych praktycznie w tym samym czasie i w tym samym miejscu. Na trasie S7, w okolicach Bogaczewa (pas w stronę Gdańska), kierująca citroena c3 zmieniając pas z prawego na lewy, uderzyła w tył volkswagena, który ją w tym momencie wyprzedzał. Najechane auto wypadło z drogi i dachowało. Obrażeń ciała doznała pasażerka volkswagena. Pół godziny później i kilkaset metrów przed zdarzeniem, doszło do kolejnego wypadku. Kierowca citroena jumpera najechał na tył dostawczego peugeota. Ten ostatni dachował. Obrażeń ciała doznał kierowca i pasażerka. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci apelują o ostrożność.

Źródło: KMP Elbląg