Samolotowy zawrót głowy – kolejny Festyn Lotniczy za nami [ZDJĘCIA]

2019-09-09 19:25:09(ost. akt: 2019-09-09 19:34:58)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Siódmego września oczy elblążan zwrócone były w górę. Wszystko to za sprawą spektakularnych pokazów lotniczych takich maszyn jak choćby samolot myśliwsko-bombowy Su-22. Te nie lada atrakcje zawdzięczamy Aeroklubowi Elbląskiemu, który po raz kolejny zorganizował Festyn Lotniczo-Rodzinny.
Od samego rozpoczęcia festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Przeszkodą w podziwianiu nie była nawet deszczowa pogoda. Do głównych atrakcji zaliczyć można pokazy lotnicze. Pierwszy należał do płk. Jarosława Więcka, który samolotem myśliwsko-bombowym Su-22 wykonał m.in. przelot z prędkością ok. 950km/h czy atak symulowany. Później zaprezentowały się dwa samoloty z czasów II wojny światowej – Harvard i Chipmunk, jedyne takie samoloty w Polsce. Był też pokaz TS-8 BIES, który stacjonuje w elbląskim Aeroklubie, a także pokaz akrobacji szybowcowej i wiatrakowca.

Na przybyłych czekały również wystawy statyczne statków powietrznych, m.in. śmigłowce wojskowe MI-8 i MI-2. Poza samolotami można było obejrzeć sprzęt wojskowy, policji, straży pożarnej, straży granicznej i pogotowia ratunkowego.

– Był to największy festyn od 2012 roku na naszych ziemiach – mówi Kacper Sadowski, pilot szybowca, współorganizator festynu. – Mimo niesprzyjającej pogody uważam, że festyn bardzo się udał i już planujemy kolejny. Wszystko to dzięki dyrektorowi Jackowi Sobolewskiemu, któremu jestem bardzo wdzięczny. Mogę powiedzieć, że w przyszłym roku impreza będzie jeszcze większa. Jeśli się uda, na pewno zobaczymy jakieś akcenty odrzutowe.
Karolina Król
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #2789019 | 77.111.*.* 10 wrz 2019 12:49

    Cześć Panowie :) ,Mam na imie Monika i mam 25 lat jeżeli masz ochotę Napisz do mnie na www.wyspakobiet.eu/monika25 jeśli jesteś miłośnikiem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Milutko :)

    odpowiedz na ten komentarz