środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Grzegorz Schetyna: Chcemy wygrać te wybory

2019-09-18 19:34:40 (ost. akt: 2019-09-18 21:55:28)

Dziś (środa 18 września) Elbląg odwiedził Grzegorz Schetyna ze sztabem Koalicji Obywatelskiej. Zaprezentował kandydatów, przedstawił program i podkreślił, jak ważne są te wybory.

Grzegorz Schetyna swoją wyborczą eskapadę rozpoczął w Elblągu, potem zajechał do Morąga i zakończył ją w Olsztynie. W Elblągu zaczął od mocnego stwierdzenia.
— Chcemy wygrać te wybory — powiedział. Przewodniczący Koalicji Obywatelskiej liczy między innymi na to, że jego komitet wyborczy wygra wybory do Senatu we wszystkich okręgach wyborczych w naszym regionie. — To nie będzie łatwe, ale to jest dla nas wyzwanie — powiedział Grzegorz Schetyna.
— Musimy wrócić do polityki inwestycyjnej sprzed 2015 r. Wtedy w województwie warmińsko – mazurskim mieliśmy boom inwestycyjny. Mamy wrażenie, że po 2015 roku nasze województwo stał się dla PiS-u Polską B, niechcianym regionem. Żadna nowa inwestycja w naszym regionie nie powstała, nie została zainicjowana. Mało tego, wiele inwestycji zapisanych w kontrakcie regionalnym podpisanym w 2014 r. w Elblągu zostało z tego programu wyrzucone — mówił Jacek Protas, poseł KO i szef tej partii w naszym regionie.

Poseł Elżbieta Gelert podjęła z kolei temat służby zdrowia — Od 2002 roku nie było tak dużego zadłużenia szpitali, jak jest w tej chwili. 90% z nich jest tak zadłużonych jak nigdy — przekonywała.

O potrzebie przywrócenia małego ruchu granicznego oraz niedoinwestowaniu naszego regionu mówił z kolei Miron Sycz, wicemarszałek naszego województwa. — W naszym programie mamy między innymi rozwój turystyki zdrowotnej — mówi. — Na przykład przez rozwój usług sanatoryjnych.
Wicemarszałek Sycz przestrzegał także przed próbami ograniczania uprawnień samorządów. Zaapelował o wsparcie dla powiatów przygranicznych.


JM