Straciły prawa jazdy i zapłaciły mandaty

2019-09-21 07:13:51(ost. akt: 2019-09-21 07:21:28)
Zdjęcie jest ilustracją

Zdjęcie jest ilustracją

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Dwie panie straciły prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h. Jedna na trasie Unii Europejskiej, druga pod Elblągiem. Obydwie jechały ponad setką na ograniczeniu do pięćdziesiątki.
Policjanci z drogówki kontrolowali prędkość w mieście i w powiecie elbląskim. Zatrzymali dwie kobiety, które poruszały się zdecydowanie za szybko.

Pierwsza z nich została zatrzymana w gminie Godkowo. 28-latka jechała fordem 101 km/h. Identyczną prędkość odnotowali policjanci przy kontroli 29-letniej elblążanki, która na trasie Unii Europejskiej pędziła sportową kią. Oprócz mandatów i punktów karnych, panie straciły uprawnienia do kierowania na trzy miesiące.

Policjanci ostrzegają, że to właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną wypadków i to tych najtragiczniejszych. I po raz kolejny apelują o rozsądek i rozwagę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych użytkowników dróg, zawsze należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

KMP Elbląg