Zapisz się na studia!

2019-09-24 07:00:48(ost. akt: 2019-09-23 20:10:37)

Autor zdjęcia: archiwum PWSZ

Od poniedziałku 23 września do 17 października trwa dodatkowa rekrutacja na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu.
Szkoła ta z każdym rokiem rozwija się i zwiększa liczbę otwieranych kierunków. Tym razem w czterech instytutach otworzonych zostanie aż 29 kierunków. Instytut Politechniczny proponuje budownictwo, inżynierię środowiska oraz mechanikę i budowę maszyn w dwóch specjalnościach jakimi są technologia i eksploatacja maszyn oraz techniki komputerowe w budowie maszyn.

Z kolei na Instytucie Informatyki Stosowanej do wyboru mamy trzy specjalności informatyki: grafika komputerowa i multimedia, projektowanie baz danych i oprogramowanie użytkowe oraz administracja systemów i sieci komputerowych. Najwięcej kierunków jednak wciąż jest w Instytucie Ekonomicznym i Pedagogiczno-Językowym. Ten pierwszy otwiera trzy specjalności na kierunku administracji: podatki i rachunkowość w administracji, administracja skarbowa i administracja bezpieczeństwa publicznego, z kolei na kierunku ekonomia możecie się kształcić w czterech specjalnościach: media społecznościowe w biznesie, przedsiębiorczość gospodarcza, ekonomika menedżerska i ekonomika procesów logistycznych.

Ci, którzy nie mają umysłów ścisłych i wolą przedmioty humanistyczne na pewno odnajdą się w instytucie Pedagogiczno-Językowym gdzie czeka na nich filologia w pięciu odsłonach. Na fanów ojczystego języka czeka filologia polska – nauczycielska oraz dziennikarstwo i nowe media. Z kolei dla poliglotów została otworzona filologia angielska-nauczycielska i języki obce w biznesie, a także lingwistyka stosowana – jęz. angielski z jęz. niemieckim.

Stosunkowo nowym kierunkiem jest pedagogika ze specjalnościami logopedia i pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną. Warto wspomnieć, że PWSZ od niedługiego czasu w swojej ofercie posiada także studia II stopnia – magisterskie na kierunku pedagogika i studia menadżersko-prawne. Na tych pierwszych można uzyskać tytuł magistra w specjalnościach wczesna edukacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią i pedagogika medialna, która jest kompletną nowością. Z kolei magistrem-menedżerem będzie można zostać w zakresie usług publicznych i analiz biznesowych. Jest też system studiowania jednolitego, gdzie na zajęcia uczęszcza się przez 10 semestrów. Takiemu systemowi podlegają kierunki pedagogiki specjalnej oraz przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

A już w ten piątek 27 września o godz. 11 w Auli PWSZ przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu 137 odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020.

Joanna Meryk

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dominik #2848685 | 91.134.*.* 13 sty 2020 15:55

  Te kierunki brzmią naprawdę interesująco. Ja jednak poważnie się zastanawiam nad administracją skarbową w rodzinnym mieście (Bielsko-Biała) na Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. jantar #2796949 | 5.173.*.* 28 wrz 2019 19:39

  najlepsze wspomnienia moje z tego okresu studiowania, mnóstwo perły wypitej w pokoju na stancji, karaoke w tortudze, wieczory na bulwarze, super wspomnienia!

  odpowiedz na ten komentarz

 3. onlineekspertwsb #2796641 | 79.185.*.* 27 wrz 2019 19:36

  Witam! Rekrutacja na studia I stopnia jest nadal otwarta na wielu kierunkach w Wyższej Szkole Bankowej. Szczegóły: wsb pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/k ierunki-i-specjalnosci Dodam, że aplikując na studia do dziś do północy można zaoszczędzić 85 zł - wpisowe nie jest pobierane. Zapraszam! Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia 

  odpowiedz na ten komentarz