Dzień Polskiej Muzyki - już jutro!

2019-09-30 10:41:47(ost. akt: 2019-09-30 16:08:57)

Autor zdjęcia: nadesłane Agencja Artistars

Lubicie polską muzykę? Już 1 października o godz. 10 największe polskie rozgłośnie radiowe oraz telewizje muzyczne przez całą godzinę będą grały tylko polską muzykę! To efekt kampanii Dzień Polskiej Muzyki.
Kampania ta ma na celu promocję polskiej muzyki oraz wsparcie polskiego rynku muzycznego! Oprócz godziny z polską muzyką na antenie, będziecie mogli usłyszeć tego dnia więcej niż zwykle swoich ulubionych polskich kawałków oraz dostaniecie dużą dawkę informacji o polskim i światowym rynku muzycznym. Ponadto na stronie głównej serwisu Spotify pod zakładką akcji Dzień Polskiej Muzyki pojawią się wyróżnione polskie playlisty. Co więcej, zostanie utworzona specjalna playlista polskich utworów z potencjałem eksportowym, która będzie promowana w pozostałych platformach muzycznych.

Do kampanii przyłączyły się również największe bileterie w kraju. Dla nich 1 października będzie początkiem dłuższych akcji. Na przykład Eventim będzie oferował specjalne promocje na zakup biletów przez cały miesiąc w ramach akcji Jesień z Polską Muzyką. Ponadto bileterie włączą się w kampanię także poprzez swoje kanały promocyjne i social mediowe, m.in. eBilet i Ticketmaster. Jeżeli mówimy już o muzyce, to najpopularniejszy sklep z płytami Empik tego dnia będzie emitował wyłącznie polską muzykę, a wybrane krążki będzie można kupić po okazyjnych cenach.

W kampanię zaangażowali się również polscy artyści, którzy włączą się w jej promocję w social mediach oraz na antenach radiowych.

- Zachęcamy wszystkich funów i odbiorców muzyki do wspierania swoich ulubionych artystów! Pokażcie tego dnia, jak bardzo szanujecie ich twórczość i posłuchajcie polskiej muzyki w radiu, telewizji, internecie, gdziekolwiek będziecie. Wyraźcie swoje uznanie dla pracy polskich artystów kupując tego dnia płytę, bilet na koncert, subskrypcję w serwisie streamingowym. Dzięki funom i odbiorcom muzyki, artyści mogą się rozwijać i tworzyć coraz lepszą muzykę. Pragniemy, aby ta kampania stała się impulsem dla jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju polskiego rynku muzycznego, by dzięki temu polscy twórcy mieli większe szanse na rozwój swoich karier za granicą, a polski rynek muzyczny był bardziej zauważalny i doceniany – podkreślają organizatorzy kampanii.

Więcej informacji o kampanii oraz ciekawostki i statystyki dotyczące polskiej muzyki znajdziecie na:
https://www.facebook.com/Dzień-Polskiej-Muzyki-116193429772382/

Joanna Meryk