W tej uczelni można już kształcić przyszłych lekarzy [ZDJĘCIA]

2019-10-05 14:27:30(ost. akt: 2019-10-05 20:13:41)

Autor zdjęcia: Joanna Meryk

Dziś (5 października) rok akademicki zainaugurowała Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Inauguracji towarzyszyło uroczyste otwarcie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
W otwierającym uroczystość przemówieniu rektor uczelni prof. Zdzisław Dubiela podsumował ubiegły rok działalności uczelni oraz przedstawił plany na rok obecny.

- Dla uczelni był to rok dobry. Uzyskaliśmy zgodę ministerstwa na wprowadzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku psychologia, zbudowaliśmy Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej za 21,5 mln zł, z czego około 14 mln stanowi dotacja unijna.

W planach na ten rok jest wystąpienie z wnioskiem do ministerstwa o zgodę na utworzenie na uczelni dwóch nowych kierunków: położnictwa i dietetyki.

Na uroczystości pojawili się również zaproszeni goście, m.in. biskup Jacek Jezierski, marszałek Gustaw Marek Brzezin, wicewojewoda Sławomir Sadowski, poseł Jacek Protas, przewodniczący Rady Miasta Antoni Czyżyk, wiceprezydent Elbląga Edward Pietrulewicz i poseł Elżbieta Gelert, która podkreśliła, jak ważne jest wprowadzenie studiów o kierunku lekarskim w Elblągu.

- Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna to uczelnia, która świetnie wpisuje się w potrzeby kadrowe. Są to naprawdę dobre kierunki, po których zawsze studenci znajdą pracę - powiedziała. - To, co jest istotne dla tej uczelni, o co zabiegamy od lat to wydział lekarski. Mówi się, że lekarzy brakuje, jest to kadra poszukiwana. Tutaj jedną z przeszkód był brak zaplecza technicznego, czyli Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. W tej chwili wybudowano je i teraz nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy tę możliwość szkolenia mieli i przy dobrze funkcjonujących dwóch szpitalach mogli tę akredytację otrzymać. Ludzie uczący się i studiujący nadają miastu ton.

Pierwszą część uroczystości zwieńczył wykład inauguracyjny prof. Marka Grzybiaka pt. „Leonardo DA Vinci – Nie tylko artysta”.


W drugiej część inauguracji oficjalnie otwarto budynek Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.

Joanna Meryk

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Emerytka #2800441 | 83.6.*.* 6 paź 2019 18:58

  A ten Leśny Dziadek Sadowski chyba coś koło 70 lat to ma świadomość kiedy ze sceny politycznej zejść. Jest to jeden z czynników powodujących to, że na jego partie i niego nie oddam głosu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. sqaw #2800201 | 185.25.*.* 6 paź 2019 07:58

  Piękny budynek w pięknym miejscu -brawo.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. gupi #2799993 | 37.47.*.* 5 paź 2019 17:46

  to można kształcić, czy jest możliwość kształcenia lekarzy? Bo to chyba różnica?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz