Olimpiada dla dzieci "Bezpieczny EL-Przedszkolak" [ZDJĘCIA]

2019-10-10 16:53:42(ost. akt: 2019-10-10 17:06:37)

Autor zdjęcia: KMP w Elblągu

Dzisiaj (10 października) dzieci z elbląskich przedszkoli wzięły udział w olimpiadzie „Bezpieczny EL-Przedszkolak”, która odbyła się w hali MOS przy ul. Kościuszki w Elblągu. Zespoły złożone z przedszkolaków, reprezentujących poszczególne służby mundurowe i ratownictwo, startowały w różnego rodzaju dyscyplinach.
Czerwony, zielony, niebieski, biały i moro. Te kolory symbolizują cztery tygodnie spotkań ze strażakami, leśnikami, policjantami, strażnikami, ratownikami i żołnierzami.

Pomysł na projekt i olimpiadę podsumowującą działania, zrodził się z potrzeby zwiększenia dbałości o bezpieczeństwo tych najmłodszych dzieci. W działaniach pod nazwą „Bezpieczny El-Przedszkolak” wzięły udział przedszkola działające na terenie Elbląga. Opiekunami niebieskiej grupy byli policjanci: mł. asp. Katarzyna Stankiewicz, asp. szt. Jarosław Wojtowicz oraz sierż. szt. Jakub Rokowski z elbląskiej komendy policji. To oni zagrzewali maluchy do zmagań i czuwali nad ich bezpieczeństwem. Dzieci dla swoich przedszkoli wywalczyły nagrody rzeczowe. Każda z drużyn otrzymała także pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród rzeczowych był Urząd Miejski w Elblągu. Wszystko w ramach programu „Bezpieczny Elbląg”.

KMP Elbląg