Kampania “Białych Serc” walczy z samobójstwami wśród młodzieży

2019-10-11 17:00:45(ost. akt: 2019-10-11 12:23:14)

Autor zdjęcia: Kampania Białych Serc

Białe serca pojawią się w oknach elbląskich szkół. Symbol ten jest identyfikatorem ogólnopolskiej kampanii na rzecz zapobiegania samobójstwom, przeciwdziałania przemocy i narkomanii.
Pomysłodawcą Kampanii Białych Serc jest Mariusz Zalewski. Symbolem XV Kampanii Białych Serc będą jak zawsze białe papierowe serduszka będące również upamiętnieniem wszystkich ofiarach uzależnień.

– Akcja jest bardzo ciekawa pod względem profilaktycznym. Dla młodszych klas ciekawe będą informacje dotyczące przeciwdziałania przemocy, a antynarkotykowa część kampanii trafi do starszych dzieci. Ponadto podopieczni naszej szkoły dowiedzą się, jak pomagać osobom przemarzniętym – mówi Aleksandra Kańduła, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej numer 12. – Na zajęciach dzieci będą wycinać białe serca, które zawisną w oknach naszej szkoły. Poza tym będą tworzyć hasła życzliwości, które sobie wzajemnie przekażą. Ponadto, na 25.10 planujemy marsz osiedlami w pobliżu naszej szkoły, podczas których będziemy wręczać przechodniom białe serca i balony.

Kampania Białych Serc

Kampania Białych Serc, czyli Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy odbywa się w tym roku pod hasłem „ZANIM TO SIĘ STANIE”, a jej głównym przesłaniem będą samobójstwa wśród dzieci i młodzieży. Aż 116 śmierci samobójczych wśród osób do 18 roku życia i 730 prób samobójczych odnotowała policja w ubiegłym roku. Polska jest druga, po Niemczech, pod względem samobójstw dzieci w wieku 10-19 lat i cały czas wzrasta też liczba dzieci hospitalizowanych z powodu zaburzeń psychicznych.

Oddziały psychiatryczne pękają w szwach, a na przyjęcie do szpitala nieletni z zaburzeniami psychicznymi czekają miesiącami. Najgorzej jest od października do kwietnia, czyli w „sezonie” na próby samobójcze i dlatego październikową XV Kampanię Białych Serc organizatorzy Grupa Zalewski poświęcili szczególnie tej poważnej tematyce.

kk/kampaniabs

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Elwira #2803185 | 82.160.*.* 11 paź 2019 20:23

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz