Skoda uderzyła w latarnię – Braniewo [ZDJĘCIA]

2019-10-24 11:16:59(ost. akt: 2019-10-24 11:21:37)

Autor zdjęcia: nadesłane

23 października 2019 roku, około godz. 19:00 służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem auta osobowego. Do zdarzenia doszło w Braniewie przy ulicy Elbląskiej.
Kierujący pojazdem marki skoda na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 504 zjechał na pobocze i uderzył w latarnię, powodując jej złamanie. Autem podróżowały dwie osoby, które w wyniku zdarzenia nie odniosły obrażeń. Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zabezpieczyli miejsce wypadku, usunęli uszkodzony słup oświetleniowy oraz odłączyli akumulator w uszkodzonym aucie osobowym.

Na miejsce wypadku przybyli funkcjonariusze policji, zespół ratownictwa medycznego oraz operator energetyczny, do którego należy miejskie oświetlenie. Po zabraniu przez pojazd pomocy drogowej rozbitego pojazdu strażacy usunęli pozostałości zdarzenia drogowego z chodnika i drogi wojewódzkiej. Na czas prowadzenia działań przez służby ratownicze ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Braniewska policja.


opracował: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie