Gwiazdy na jazz jam session w Krypcie

2019-10-29 11:00:00(ost. akt: 2019-10-29 08:53:21)
od lewej: Tomasz Grzegorski i Paweł Urowski

od lewej: Tomasz Grzegorski i Paweł Urowski

Autor zdjęcia: Klub Krypta

Jazz jam session wróciło do Krypty. Klub zaprasza na kolejną dawkę dobrej muzyki. Kto zagra już dziś wieczorem w Elblągu?
Klub Środowisk Twórczych zaprasza na kolejną sesję jazzową po przerwie. Dziś, 29 października, improwizować dla Państwa będą:

Aleksandra Mońko-Allen – pianistka klasyczna i jazzowa, kompozytorka. W 2001 r. ukończyła Akademię Muzyczną - Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli i od następnego roku kontynuowała naukę w City College of New York u boku takich muzyków jak: John Patitucci, John Hicks, Ronney Mathews czy Geri Allen. W 2010 r. ukończyła University of the District of Columbia w Waszyngtonie w klasie fortepianu Marvy Cooper. Przez sześć lat prowadziła Chór Gospel w kościele Mt. Calvary Catholic Church w Forestville, Maryland, komponując na Chór. W Waszyngtonie współpracowała z artystami pierwszej ligi, takimi jak: Butch Warren, Eric Allen, Ephraim Wolfolk, Catarina Racha i Vanessa Williams. Zagrała w "Tribute to Charlotte Holloman" na University of the District of Columbia w 2011. Dwukrotnie zdobyła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. K. Komedy.

Aleksandra Mońko -Allen

Tomasz Grzegorski - ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach - Wydział Jazzu oraz Muzyki Rozrywkowej. Debiutował w 1997 r. w formacji Eryka Kulma „Quintessence”. Do 2003 r. był zdobywcą pierwszych nagród na 6. festiwalach. W l. 2005-2013 współpracował ze światowej sławy skrzypkiem Nigelem Kennedym. Grali razem koncerty na całej kuli ziemskiej. Nagrywał i współpracował również m.in. z: Markiem Bałatą, Januszem Muniakiem, Andrzejem Cudzichem, Leszkiem Kułakowskim, Wojciechem Groborzem, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Josef Sosoka Jazz Family, Lazaro Cruzem i wieloma innymi gwiazdami jazzu. Występował na licznych festiwalach w Polsce i na świecie. W Polsce między innymi: Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Komeda Jazz Festiwal.

Paweł Urowski – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym. Nagrał 18 płyt, w tym album nominowany do Fryderyka 2010, wydany w ramach formacji „Dziki Jazz”. Zdobywca kilku pierwszych nagród, poza nimi międzynarodowych nagród indywidualnych i wyróżnień. Współpracował m.in. z: Dominikiem Bukowskim, Przemkiem Dyakowskim, Anną Serafińską, Maciejem Sikałą, Weroniką Korthals, Wojciechem Staroniewiczem, Maciejem Fortuną, Jerzym Główczewskim, Maciejem Grzywaczem, Tomaszem i Adamem Wendt, Cezikiem i wieloma innymi, także z gwiazdami jazzu zza granicy. Współtworzył: „Akineton”, „Ecstasy Project”, „Contemporary Noise Quintet”. Współpracuje również z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Kacper Skolik – perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Obecnie studentAkademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji jazzowej dr Tomasza Sowińskiego. Bierze udział w wielu wydarzeniach artystycznych, także zagranicznych. Jest jednym z perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra – Symfonia bez końca”. W zeszłym roku został finalistą konkursu „Jazz Drummers Competition 2018”.

Rozpoczęcie jam session ok. godz. 20.00. Wstęp wolny, ale zachęcamy bywalców do finansowego wsparcia Klubu Krypta w jego dalszych działaniach jazzowych.

Klub Środowisk Twórczych KRYPTA mieści sie w podziemiu C.S. Galerii EL.

Klub Krypta