Nietuzinkowa sesja jazzowa w Krypcie

2019-11-04 09:50:39(ost. akt: 2019-11-04 10:00:46)
Na foto:  Szymon Zawodny na  „Warszawskiej Jesieni”

Na foto: Szymon Zawodny na „Warszawskiej Jesieni”

Autor zdjęcia: Jakub Pokora

Już we wtorek, 5 listopada, Klub Krypta zaprasza na kolejną dawkę dobrej muzyki. Tym razem, oprócz znanych już elbląskiej społeczności muzyków, na scenie pojawi się saksofonista koncertujący na całym świecie.
Klub Środowisk Twórczych zaprasza na jazzową jam session przed krótką przerwą. Tym razem młodzi i już znani: Artur Paszkowski - perkusja, Jakub Janoszek - pianino, Szymon Zalewski - kontrabas i po raz pierwszy w klubie Szymon Zawodny na saksofonie.

Szymon Zawodny to artysta ze Śląska. Muzyczna droga tego niezwykle uzdolnionego saksofonisty rozpoczęła się, gdy miał 7 lat. Zdobywał wiedzę pod skrzydłami prof. Mariana Kłeczka, następnie prof. Bernarda Steuera. W 2014 roku ukończył studia pod kierunkiem prof. Pawła Gusnara na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2012/2013 studiował w Conservatorium van Amsterdam u prof. Arno Bornkampa. Artysta nieustannie doskonali swoje umiejętności na warsztatach saksofonowych prowadzonych przez najlepszych na świecie w swojej dziedzinie. Bierze także udział w wielu prestiżowych koncertach, np. koncert z okazji festiwalu „La folle journee” we Francji. Jest kilkukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatem programu stypendialnego „Młoda Polska”. Dowodem na niezwykły talent młodego artysty są także liczne nagrody, jakimi został wyróżniony podczas międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów. Samych I nagród na konkursach międzynarodowych Szymon Zawodny posiada kilka.

Zapowiada się nietuzinkowa sesja jazzowa. Publiczności znani są pozostali artyści, którzy zagrają we wtorek. Ich improwizacje jazzowe zawsze są nowatorskie. Czekamy z niecierpliwością na efekt wspólnych improwizacji z nowym saksofonistą.

Jam session - wtorek 5 listopada, godz. 20.00.
Wstęp wolny.

Klub Środowisk Twórczych Krypta mieści się w podziemiu Galerii EL.