3 jesienne pomysły na spędzenie wolnego czasu z dziećmi

2019-11-12 15:00:00(ost. akt: 2019-11-12 15:35:02)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

Ostatnie dni są chłodne i nie zachęcają do zabawy na zewnątrz. Warto jednak zapoznać się z atrakcjami i warsztatami, które dostępne są dla najmłodszych elblążan. Specjalnie dla was wybraliśmy najciekawsze z nich, może znajdziecie coś, co zainteresuje wasze pociechy.

Para-buch! Książka w ruch!Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na pierwsze warsztaty w ramach projektu „Para-buch! Książka w ruch!”, które odbędą się w sobotę, 16 listopada, o godz. 12.00. Wstęp wolny.

Cykl zajęć „Para-buch! Książka w ruch!” ma na celu zapoznanie dzieci z różnymi dziedzinami wiedzy poprzez książki popularnonaukowe. Pierwsze zajęcia będą inspirowane książką Agnieszki Sowińskiej pt. „Przekroje – owoce i warzywa”. Na początku dzieci dowiedzą się od wolontariuszki Agnieszki o zdrowym trybie życia, następnie poznają owoce i warzywa "od środka", a na koniec wykonają grę planszową.

„Para-buch! Książka w ruch!” to nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Edycję pilotażową projektu „Para-buch! Książka w ruch!” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika „BULAJ”
ul. Zamkowa 1
tel. 55 625 60 23


Filmowe poranki w Światowidzie


Kino Światowid zaprasza na projekcje dla najmłodszych widzów w ramach Filmowych Poranków. Raz w miesiącu, w sobotę o godz. 12:00 zaprezentujemy filmy animowane, które należą do klasyki bajek. Najbliższy seans odbędzie się w sobotę 23 listopada.

W trakcie cyklu zostaną zaprezentowane wybrane odcinki z seriali dla najmłodszych, które należą do klasyki bajek. Pojawią się epizody z takich produkcji jak "Reksio", "Proszę słonia" "Miś kudłatek" czy "Porwanie Baltazara Gąbki".

Cena biletu: 10zł
Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godziny 14.30 do 20.30, w soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30.

Nauka jazdy na łyżwach z MOSiR-em


Od kilku tygodni trwa sezon na Krytym Lodowisku Helena. Z ogólnodostępnych ślizgawek można korzystać we wtorki, czwartki, piątki oraz w weekendy. Dodatkowo raz w tygodniu odbywa się nauka jazdy na łyżwach. Na zajęcia zapraszamy w każdy wtorek o godz. 18.


Trwa kolejny sezon zajęć nauki jazdy na łyżwach prowadzonych w ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em”. Zajęcia te odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00. Cotygodniowe treningi od początku listopada poprowadzone będą przez Ewę Konarzewska, trenerkę łyżwiarstwa.
- Jazda na łyżwach nie jest trudna. Jak pozna się podstawy to z każdą lekcją coraz swobodniej można poruszać się na lodzie – mówi Ewa Konarzewska, instruktor łyżwiarstwa w MOSiRze. – Zajęcia te pomogą nabyć umiejętności, które w przyszłości pozwolą nam korzystać ze wszystkich uroków jazdy na łyżwach.
Zajęcia na lodowisku dostosowywane będą do wieku oraz możliwości poszczególnych uczestników szkółki, a treningi zostaną podzielone tematycznie. Dodatkowo, najmłodszym uczestnikom zajęć z pomocą przyjdą specjalne pingwiny, dzięki którym mogą stawiać pierwsze kroki na lodzie.

Jednorazowy koszt uczestnictwa to 14 złotych od osób dorosłych i 11 zł od dzieci i młodzieży. Każdy z treningów będzie trwał 50 minut. By uczestniczyć w zajęciach nie trzeba mieć własnych łyżew. Na lodowisku funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, a za wypożyczenia jednej pary zapłacimy 7 złotych. Bezpłatnie można za to korzystać z kasków bezpieczeństwa. Wejściówki można kupić bezpośrednio przed zajęciami w kasie lodowiska Helena.

kk/Światowid/Biblioteka Elbląska/MOSiR