6 grudnia – dzień pełen miejskich atrakcji

2019-11-30 10:00:00(ost. akt: 2019-11-29 18:35:16)

Autor zdjęcia: Karolina Król

6 grudnia, to dzień szczególnie ważny dla dzieci, choć nie tylko. Jest to bowiem również dzień patrona naszego miasta Świętego Mikołaja. Być może dlatego urząd zapewnił elblążanom wiele atrakcji na ten dzień. A jest w czym wybierać.
Specjalnie dla najmłodszych, jak co roku, w Hali Sportowo-Widowiskowej o godz. 10 odbędą się mikołajki dla przedszkolaków. - Zabawa jest już tradycyjnie organizowana przez nasze przedszkola – mówiła Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji. - Przedszkolaki, jak co roku otrzymują prezenty. Dzieci będą bawiły się bezpiecznie, współpracujemy ze służbami mundurowymi. Bardzo aktywnie włączyli się też wolontariusze z PWSZ oraz ZSTI.

- W tym roku przygotowaliśmy ofertę mikołajkową dla szkół podstawowych – mówił Andrzej Bugajny, dyrektor MOSiR. – Na lodowisku odbędą się mikołajki pn. „Mikołajki z Media Markt”. Na lodowisku będzie Mikołaj, będzie muzyka, impreza zapowiada się świetnie. O godz. 10 będzie edycja dla szkół, o godz. 18 dla dzieci, które ze szkołami nie przyszły.

Od godz. 11:33 ulicami naszego miasta będzie jeździł świąteczny tramwaj. Będzie to trasa od zajezdni w kierunku ul. Ogólnej, przez 12-go Lutego. Przynajmniej cztery razy będzie zatrzymywał się przy pl. Słowiańskim. W tramwaju będzie Mikołaj, będzie rozdawał słodycze dla dzieci, a sam tramwaj będzie świątecznie przybrany.

7 grudnia odbędzie się XVI Złaz Mikołajkowy PTTK w Bażantarni. – Mamy już zapisanych około 400 osób. Przygotujemy co najmniej cztery trasy. Na koniec jest ognisko i prezenty dla maluchów. To wydarzenie organizujemy przy współudziale Zieleni Miejskiej –mówił Leszek Marcinkowski z PTTK.

O godz. 16.30 na Strarym Mieście rozpoczną się uroczyste przygotowania do rozświetlenia choinki. Będą stoiska z różnymi artykułami świątecznymi przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Będzie można kupić różne świąteczne ozdoby. Rozświetlenie choinki zostanie poprzedzone występami dzieci z SP nr 9. O godz. 17 nastąpi włączenie światełek na choince. Dodatkowo Mikołaj będzie zbierał listy od dzieci, będzie też można zrobić sobie zdjęcie z kucykami. Zakończenie imprezy około godz. 17.45. O godz. 18 odbędzie się msza święta w intencji miasta.

K