Choinka pięknie rozświetlona [ZDJĘCIA]

2019-12-06 18:45:45(ost. akt: 2019-12-06 18:50:51)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Choć pogoda nie jest grudniowa, choć zamiast śniegu pada deszcz, to nie zraziło to elblążan, którzy razem z dziećmi przyszli dziś, 6 grudnia na Stare Miasto, aby zobacz jak zapalają się, po raz pierwszy, lampki na miejskiej choince. Piękne śnieżynki wraz z Mikołajem rozdawały słodkości, a motocykliści mieli dla najmłodszych mnóstwo maskotek.
- Cieszę się, że jest nas tak dużo – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta. – Przypomnę, że niedawno Rada Miejska podjęła uchwałę, że Święty Mikołaj jest patronem naszego miasta, także nas wszystkich elblążan. Rozpoczynamy okres do Świąt Bożego Narodzenia w fajnej i miłej atmosferze.

Można było kupić wyroby świąteczne wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dzieci miały okazję pogłaskać kucyki, zjeść darmową watę cukrową, dostać pluszaka od motocyklisty, a między elblążanami krążył… Olaf, który chętnie pozował do zdjęć.

Atrakcji było mnóstwo. A to dopiero początek, ponieważ już za tydzień na Starówce odbędą się Świąteczne Spotkania Elblążan o których pisaliśmy tutaj.


K