Pobiegli dla Sandry [ZDJĘCIA]

2019-12-08 17:01:25(ost. akt: 2019-12-08 17:04:08)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Około 200 uczestników i około 5 tys. zł. – tak wyglądał dzisiejszy (8 grudnia) Mikołajkowy Bieg Charytatywny. Elblążanie w ten sposób wsparli Sandrę, podopieczną elbląskiego hospicjum.
Sandra uczy się w IV Liceum Ogólnokształcącym. Ma 17 lat. Niestety jej życie nie wygląda tak, jak większości jej rówieśników. Choruje bowiem m.in. na przepuklinę oponowo-rdzeniową, wodogłowi, niedowład kończyn i zespołem Arnolda-Chariego. Ze względu na choroby Sandra uczy się w domu. Jest podopieczną elbląskiego Hospicjum, które wraz ze Stowarzyszeniem El Aktywni zorganizowali dla Sandry Bieg Mikołajkowy.

W biegu wzięło udział około 200 osób. - Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z bieganiem – mówiła pani Ania, uczestniczka biegu. - Przygotowuję się do Biegu Piekarczyka i w tym czasie szukam różnych alternatyw, żeby brać udział w biegach. Skusiło mnie to, że jest to bieg charytatywny, chciałam pomóc dziewczynie. Wpłaciłam cegiełkę i wpłaciłam jeszcze dodatkowo kwotę, więc myślę, że połączyłam przyjemne z pożytecznym, bo ja sobie pobiegam i jeszcze miałam możliwość komuś pomóc.

- My jesteśmy starymi, wiekowo biegaczami, a lubimy też pomagać – opowiadała pani Magdalena. - Lubimy pomagać, dziś biegowi przyświecał szczytny cel. Tu jest wspaniała atmosfera, wszyscy biegniemy razem, nie rywalizujemy, więc jest świetnie.

- Zapisanych na bieg było 170 osób, ale trochę osób przychodziło i wpłacało wpisowe bezpośrednio w biurze zawodów, więc myślę, że było około 200 osób – mówił Łukasz Piśkiewcz, jeden z organizatorów biegu. - Całe wpisowe przeznaczone jest na pomoc.

Uczestnicy pokonali dystans 7 km. Bieg był spokojny i bez rywalizacji. Trasa biegu: Marymoncka, Piłsudskiego, Dąbka, Nowowiejska, Górnośląska, Agrykola, Chrobrego i Sybiraków.


K