Strażacki Mikołaj z wizytą u pani doktor

2019-12-20 09:00:00(ost. akt: 2019-12-20 08:49:48)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

To był dzień pełen wrażeń, emocji i wzruszeń. Elbląscy strażacy, którzy na co dzień niosą pomoc potrzebującym wczoraj (19 grudnia) postanowili na chwilę zamienić się w Świętych Mikołajów. Odwiedzili, jak co roku, dwie zaprzyjaźnione dziewczynki i… panią doktor, której zaskoczenia nie da się opisać słowami.

- Obyśmy mieli więcej takich lekarzy jak pani Ewa – opowiadał asp. Wiesław Matusak. - Jednego z naszych kolegów dotknęło nieszczęście, może nie bezpośrednio, ale zachorował ktoś mu bardzo bliski. Nie wiedzieliśmy co zrobić, jak pomóc. Ta osoba miała problemy z oczami, zaćma, nie wiedzieliśmy do kogo się udać. Z polecenia dostaliśmy kontakt do pani Ewy. Wizytę umówiła już na następny dzień i przebadała wszystko, co było możliwe do przebadania w jeden dzień. Skierowała też chorego na operację w trybie pilnym.

Pani Ewa Grajaszek-Hincke uratowała wtedy choremu jedno oko. Po zabiegu ten człowiek zaczął widzieć, zaczął inaczej psychicznie myśleć, nie bał się świata. - Już go nie ma z nami, ale przez rok miał możliwość widzenia – dodaje asp. Wiesław Matusak.


- My, strażacy, mamy dług wobec pani doktor. Postanowiliśmy jej podziękować w szczególny sposób, zrobiliśmy jej niespodziankę. Przed wigilią zapukaliśmy do jej drzwi z Mikołajem, z prezentem i odwiedzinami. Pani doktor była tak zaskoczona i wzruszona, że nie wiedziała co zrobić. Poczęstowała świątecznych strażaków herbatą i ciastem i dopiero po paru minutach wróciła do siebie. Do dorosłej osoby też może przyjść Mikołaj. Pani Ewa zawsze może na nas liczyć tak, jak i my mogliśmy na nią - dodaje.

K