Olimpia i Concordia już trenują [ZDJĘCIA]

2020-01-09 13:09:20(ost. akt: 2020-01-09 13:13:00)
Pierwszy trening Olimpii Elbląg w 2020 roku

Pierwszy trening Olimpii Elbląg w 2020 roku

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

PIŁKA NOŻNA\\\ II-ligowa Olimpia i III-ligowa Concordia Elbląg rozpoczęły już przygotowania do rundy wiosennej. Oba te zespoły do rozpoczęcia rozgrywek trenować będą na obiektach własnych.
• OLIMPIA ELBLĄG
Na pierwszych zajęciach pod okiem trenera Adama Noconia stawiło się 23 piłkarzy. We wtorek zawodnicy przeszli testy wytrzymałościowe jak i szybkościowe. Zdaniem trenera wszyscy zawodnicy profesjonalnie podeszli do przerwy świąteczno- noworocznej, bo żaden z nich nie p;ojawił się z nadwagą. W kolejnych dniach trenować będziemy na hali, siłowni, w terenie ale także i korzystać będziemy z boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul Skrzydlatej — informuje trener Adam Nocoń. Już w tę sobotę o godz. 12 na tym właśnie stadionie rozegramy pierwszą wewnętrzną grę kontrolną — dodaje. W ramach przygotowań do sezonu rozegramy osiem spotkań kontrolnych. 15 stycznia zagramy w Cetniewie z I ligowym Stomilem Olsztyn, a okres przygotowaawczy zakończymy 22 lutego pojedynkiem z rezerwami Arki Gdynia. Na razie pracujemy spokojnie, ale z każdym dniem, ta praca będzie bardziej wytężona i coraz mocniejsza — mówi Nocoń. Do tych zajęć przykładamy dużą uwagę, tak ażeby trafić z formą już na pierwszy mecz ligowy. Wracając do zespołu, na dziś w szerokiej kadrze znajduje się 23 zawodników. Są w niej także i młodzieżowcy, występujący w IV lidze, między innymi: Sebastian Milanowski, Mariusz Bucio, Łukasz Sarnowski, Dawid Wierzba oraz bramkarz Dawid Kapłon, który powrócił z wypożyczenia z Sokoła Ostróda. W tym sezonie w ekipie elbląskiej zabraknie kontuzjowanych Bruno Żołądzia oraz Eryka Filipczyka. Do zespołu po dłuższej przerwie powrócił Michał Kiełtyka. Drugoligowcy w planach mają zagwarantowane dwutygodniowe zgrupowanie dochodzeniowe, które odbędzie się w dniach 20 stycznia - 2 lutego. Wiadomo też, że w rundzie wiosennej nie będzie żadnych wzmocnień z uwagi na oszczędności finansowe w klubie - dodaje Adam Nocoń

* Mecze kontrolne Olimpii: 15.01 — Stomil Olsztyn (Cetniewo), 18.01 — Olimpia Grudziądz (dom), 25.01 — Elana Toruń (dom), 1.02 — Radunia Stężyca (dom), 8.02 — Sokół Ostróda (dom), 12.02 — Bałtyk Gdynia (wyjazd), 15.02 — Kaczkan Huragan Morąg (dom), 22.02 — Arka II Gdynia (dom)


• CONCORDIA ELBLĄG
W środę późnym wieczorem przygotowania do rundy wiosennej pod okiem nowego - starego trenera Adama Borosa rozpoczęli piłkarze z ul. Krakusa. W pierwszych zajęciach uczestniczyło tylko 18 zawodników. Z podstawowego składu zabrakło kilku piłkarzy, których prawdopodobnie nie zobaczymy na wiosnę w tym klubie. Są to:Bartłomiej Danowski (wyjechał do Danii), Rafał Maciążek (który trenuje w Sokole Ostróda), Piotr Goljasz trenuje z Olimpią Grudziądz. Klubów poszukują: Damian Kozak oraz Maciejewski. Z kolei z Sebastianem Kopciem klub rozwiązał umowę za obo pulnym porozumieniem. Pocieszającą wiadomością dla kibiców jest powrót z IV-ligowej Polonii Świdnica Brazylijczyka Edila de Souzy Barrosa. Chęć gry w elbląskim klubie wyraził Igor Biedrzycki, który ostatnio reprezentował barwy II-ligowego Gryfa Wejherowo. Będą też i testowani nowi piłkarze, ale to dopiero w najbliższych dniach — stwierdza Adam Boros. W ramach przygotowań do sezonu zajęcia odbywać się będą tylko na siłowni oraz na boisku. W planach mamy też zgrupowanie dochodzeniowe, które potrwa w dniach 27.stycznia — 1 lutego

• Mecze kontrolne Concordii: 18.01 — Sokół Ostróda (dom), 25.01 — GKS Wikielec (dom), 1.02 — Huragan Morąg (dom), 8.02 — Grom Nowy Staw (dom), 12.02 — Polonia Pasłęk (dom), 19.02 — Gryf Qejherowo (Rumia), 23.02. — Bałtyk Gdynia (wyjazd), 29.02 — Radunia Stężyca (dom)


Jerzy Kuczyński