Finał WOŚP za nami. Mamy już ponad 400 tys. zł. [ZDJĘCIA]

2020-01-12 22:48:56(ost. akt: 2020-01-13 08:17:05)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Za nami 28. finał WOŚP. Na chwilę obecną elblążanie zebrali ponad 400 tys. zł. Czy w tym roku pobijemy rekord? Wieczorem na Starym Mieście odbył się finał orkiestry. Licznie zebrani elblążanie po raz pierwszy wspólnie obejrzeli laserowy pokaz Światełka.

Finał Orkiestry na elbląskiej starówce rozpoczął się minutą ciszy – w ten sposób Elbląg uczcił pamięć zamordowanego rok wcześnie podczas finału prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Później, po raz pierwszy, elblążanie mieli okazję obejrzeć Światełko do Nieba w formie pokazu laserowego.

- 28. Finał WOŚP jeszcze trwa, ale nie możemy się cieszyć, zapominając o tym, co się stało w ubiegłym roku. Uczcijmy minutą ciszy pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – mówił ze sceny Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu. – Chciałem podziękować wszystkim elblążanom i tym dużym i tym małym.

- Chcę wam bardzo podziękować za szczodrość i dobre serce – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta. - W tym roku zbieramy środki na naszych najmłodszych, dlatego chcę bardzo podziękować wszystkim, którzy dziś się zaangażowali. W Elblągu funkcjonują jeszcze 62 sztabiki, mnóstwo wolontariuszy uczestniczyło w całym tym przedsięwzięciu, jest to coś wspaniałego!

- Dziękujemy wszystkim, którzy dają przysłowiową cegiełkę na sprzęt, którzy ratuje życie naszym najmniejszym i najmłodszym pacjentom – mówiła Iwona Ropelewska z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. - W 2019 roku dostaliśmy karetkę neonatologiczną, która pozwala transportować te nasze maluchy, które czasami ważą 500 gramów i mają wiele dysfunkcji wielu narządów. Ten sprzęt naprawdę jest, jest użytkowany, jest zabezpieczany przez pielęgniarki i lekarzy, ale służy tylko i wyłącznie małym dzieciom. Bardzo dziękuję.

K