Elblążanie uczcili pamięć Pawła Adamowicza [ZDJĘCIA]

2020-01-14 20:53:10(ost. akt: 2020-01-14 20:59:12)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Dziś, 14 stycznia około 30 osób uczciło pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawłą Adamowicza. Pod Ratuszem Staromiejskim nie zabrakło również Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga.

- Dzisiaj w I rocznicę śmierci Pawła Adamowicza protestujemy przeciwko dzieleniu społeczeństwa, szczuciu jednych obywateli na drugich, niszczeniu najlepszych wartości niezbędnych do funkcjonowania współczesnego społeczeństwa w środku Europy – mówił Leszek Kotyński. - Mówimy stop nienawiści!

„Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności” – w chwilę po tych słowach prezydent Gdańska została zaatakowany. Wskutek odniesionych ran następnego dnia, 14 stycznia 2019 roku zmarł. Do tragedii doszło na scenie podczas trwania 27. Finału WOŚP na Targu Węglowym w trakcie Światełka do Nieba. Dziś elblążanie zebrali się pod Ratuszem Staromiejskim, żeby uczcić pamięć Pawła Adamowicza.

- Jako samorządowiec miałem zaszczyt i przyjemność poznać Pawła – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Może nie byliśmy w takich bliskich ze sobą kontaktach, ale często wymienialiśmy poglądy, rozmawialiśmy o rozwoju i o współdziałaniu Gdańska z Elblągiem. (…) Człowiek, który szedł całe życie z przesłaniem ciepła i dobra. Wielki orędownik reformy samorządowej, myślę, że tej najlepszej i najbardziej udanej, gdzie to właśnie mieszkańcy tu na miejscu decydują o tym co się będzie działo, a nie ktoś z góry. (…) Jestem dumny, że na swojej drodze spotkałem Pawła Adamowicza i że mogliśmy ze sobą rozmawiać i współpracować.

K

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anty Elemelek #2849546 | 83.6.*.* 14 sty 2020 23:05

    A myślałam ,że Ćwir Ćwirek jest mądrzejszy . Nic to POzory mylą

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Chocholi Taniec #2849544 | 83.6.*.* 14 sty 2020 23:01

    na trumnie największego Gdańskiego Dewelopera dalej trwa aż wieko trzeszczy. Ale co tu wymagać jak rodzina też to robi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)